Przejdź do treści
Źródło artykułu

Defilada Flagowa w Dniu Flagi – Lotnisko Babice – odwołana

Aeroklub Warszawski zaprasza na niezwykle efektowną Defiladę Flagową, która odbędzie się w Dniu Flagi 2 maja 2023 r. na lotnisku Warszawa-Babice.

Aeroklub Warszawski z przykrością poinformował, że dzisiejsza Defilada Flagowa na lotnisku Babice nie odbędzie się z uwagi na warunki pogodowe uniemożliwiające bezpieczne wykonanie skoków.

Skoczkowie spadochronowi - Grupa Sky Magic oraz skoczkowie z Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego skoczą z ogromnymi biało-czerwonymi flagami.

To będzie niezwykłe widowisko! Zapraszamy serdecznie na punkt widokowy zlokalizowany na terenie Aeroklubu.

Przypomnijmy, że 6 marca 2022 r. Sky Magic wspólnie z Aero Experience zorganizowało skok spadochronowy z flagami Polski i Ukrainy. Skoczkowie chcieli w ten sposób uczcić poległych lotników i wyrazić wsparcie walczącej Ukrainie. Flagi Polski i Ukrainy (odpowiednio 100 i 120 metrów kwadratowych) rozpostarły się na wysokości 1000 metrów na Łódzkim niebie.

Trochę wcześniej (11 listopada 2021 r.) na lotnisku Babice grupa akrobacyjna Sky Magic oraz skoczkowie z Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na lotnisku Babice odbyła się Defilada Flagowa. W Defiladzie wzięło udział pięciu skoczków oraz dwóch kamerzystów. Ustanowili oni rekord Polski w powierzchni łącznej flag biało-czerwonych na niebie. 1100 metrów kwadratowych w powietrzu!

Już 2 maja aktywne świętowanie dnia flagi na lotnisku Warszawa-Babice.

Trzymajcie kciuki i kto chce zobaczyć to na żywo niech przybywa na lotnisko Aeroklubu Warszawskiego, wejście od ul. Księżycowej – zapraszają skoczkowie spadochronowi do przybycia na lotnisko EPBC.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony