Przejdź do treści
Ćwiczenia wysokościowe z policyjnym Black Hawkiem (fot. policja.pl)
Źródło artykułu

Ćwiczenia wysokościowe z policyjnym Black Hawkiem

Lubelscy kontrterroryści uczestniczyli w szkoleniu wysokościowym z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca BLACK HAWK z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP. W ćwiczeniach brali również udział lubelscy terytorialsi, strażacy, przedstawiciele grupy GOPR oraz policjanci z pododdziałów kontrterrorystycznych z innych województw.

Szkolenie miało na celu wypracowanie procedur dotyczących współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych w tym działań bojowych i ratunkowych wymagających specjalistycznych sił i środków.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego organizowali szkolenie wysokościowe z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca BLACK HAWK, który należy do Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Do udziału w szkoleniu zaproszono funkcjonariuszy z pododdziałów kontrterrorystycznych Policji z Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Radomia, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Katowic oraz CPK BOA. W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele z Beskidzkiej Grupy GOPR, funkcjonariusze straży pożarnej w Lublinie oraz żołnierze 2BLOT.

Ćwiczenia wysokościowe z policyjnym Black Hawkiem (fot. policja.pl)2

Przed przystąpieniem do konkretnych ćwiczeń uczestnicy zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa zarówno na pokładzie maszyny, jak i wokół niej. W procesie szkolenia kładziony jest bardzo duży nacisk na zasady bezpieczeństwa.

Szkolenie realizowane było na terenie obiektów szkoleniowych SPKP w Lublinie, poligonu wojskowego oraz  Portu Lotniczego w Świdniku. Jego celem było wypracowanie procedur w sytuacji współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych w tym działań bojowych i ratunkowych wymagających wykorzystania specjalistycznych sił i środków. Takie szkolenia pomagają uczestnikom doskonalić swoje umiejętności potrzebne do działania w realnych warunkach, szczególnie gdy jest konieczność szybkiego i dynamicznego działania.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony