Przejdź do treści
Cumulusy 2023 - Lotnicy na służbie
Źródło artykułu

Cumulusy 2023 – trwa zgłaszanie kandydatów do wyróżnień

Od 1 grudnia br. trwa zgłaszanie kandydatów do wyróżnień w dziewiątej edycji plebiscytu Cumulusy – ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego organizowanego przez Fundację Aviatornia i Air Sports Promotion, aby uskrzydlać, wspierać i promować sportowców lotniczych, dodawać wiary i nadziei marzycielom, angażować kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrować całe środowisko lotnicze w Polsce.

Nowością podczas tegorocznej edycji plebiscytu jest kategoria "Lotnicy na służbie".

Przeżywamy odlotowe emocje kibicując polskim zawodniczkom i zawodnikom startującym w lotniczych zawodach sportowych, podziwiamy ich umiejętności podczas airshow, ale pamiętajmy, że przedstawiciele m.in. Sił Powietrznych, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej, Polskiej Policji, 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kraków, każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo, wspierają w sytuacjach kryzysowych, ratują zdrowie i życie reagując błyskawicznie na wypadki różnego rodzaju.

To konkretne osoby, z imienia i nazwiska, załogi, bazy i instytucje zarządzane przez swoich dowódców, wspierane technikami, pracownikami działów "ops" i administracyjnymi. Dla każdej z tych osób – wielka wdzięczność za tę niełatwą służbę!

Zgłoszeni do tej pory kandydaci to: Andrzej Śliwa, Anita Wodkowska, Karol Chaczko, I Wydział Lotniczy Biura Lotnictwa Komendy Głównej Straży Granicznej, 3. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice.

Brakuje tu zapewne jeszcze wielu kandydatów, tak więc zgłaszajcie ich do końca roku wypełniając prosty formularz na stronie cumulusy.pl/#zglos

Od 15 grudnia organizatorzy rozpoczęli prezentację już zgłoszonych do plebiscytu Cumulusy przypisanych do poszczególnych kategorii. Zgłoszonych kandydatów do wyróżnień można zobaczyć na stronie: cumulusy.pl/kandydaci

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony