Buzdygan Internautów 2015 dla płk pil. Cezarego Wassera - głosowanie

Płk dypl. pil. Cezary Wasser (fot. SSRL)

"Polska Zbrojna" przyznaje raz w roku nagrodę Buzdygana dla wyróżniających się osobowości. W czwórce nominowanych w tym roku jest Szef Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego SZ RP. To od Was, zależy, czy płk Cezary Wasser zostanie uhonorowany Buzdyganem Internautów.

Płk dypl. pil. Cezary Wasser

Jego współpracownicy podkreślają, że jest chodzącą encyklopedią polskiego lotnictwa. Szef Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych o samolotach i przepisach lotniczych wie wszystko. – Ale imponuje również znajomością innych rodzajów sił zbrojnych – mówi jego zastępca płk Paweł Bratkowski. Płk pil. Cezary Wasser od 2009 roku stoi na czele tej instytucji, jednej z najważniejszych dla lotników. Do nagrody Buzdygan Internautów został zgłoszony po raz drugi. W zeszłym roku w walce o to wyróżnienie pokonał go Bartosz Bera.

Cezary Wasser jest pilotem klasy mistrzowskiej, w powietrzu spędził 1016 godzin. Pilotował Limy, MiG-i-29 oraz Su-22. Dowodząc bazą w Krzesinach, przyjmował do służby pierwsze samoloty F-16. – To, co było naszym powszechnym marzeniem, stało się faktem. Mieliśmy nowoczesny wielozadaniowy samolot myśliwski i zorganizowaliśmy sprawną jednostkę lotniczą, która potrafi go wykorzystać. Jestem dumny, że brałem w tym udział – mówi oficer.

Gdy stan zdrowia już nie pozwolił mu na pilotowanie, nie porzucił służby. Kierując Szefostwem Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych trzyma pieczę nad utrzymaniem jednolitych procedur i standardów wyposażenia technicznego lotnisk oraz wyszkolenia personelu zgodnie z normami NATO i Organizacją Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Wycofał nieaktualne dokumenty lotnicze, zmodyfikował instrukcje, wprowadził nowe procedury. Dzięki temu poprawiła się jakość pracy wojskowych kontrolerów lotniczych. – Czasami wywraca do góry nogami koncepcje swoich pracowników, jednak zawsze wychodzi im to na dobre – mówi płk Bartkowski. (Źródło: "Polska Zbrojna")

Zapraszamy do głosowania na płk dypl. pil. Cezarego Wassera w plebiscycie „Polski Zbrojnej” na stronie: www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/18358.

Na powyżej podanej stronie jest zaznaczenie odpowiedzi (zaznaczyć kropkę przy zdjęciu). W polu poniżej zdjęć należy wpisać swój adres e-mail. Organizator wyśle na niego link z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w głosowaniu w konkursie Buzdygan Internautów. Twój głos nie będzie uwzględniony bez tej autoryzacji.

Głosowanie trwa do 12 lutego.

To już czwarta edycja konkursu Buzdygan Internautów. W poprzednich latach laureatami zostali: dziennikarz Marcin Ogdowski, płk Jerzy Jankowski oraz fotograf Bartosz Bera.

Źródło: Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP
comments powered by Disqus