Przejdź do treści
Aerothlon Polska (fot. aerothlon.com)
Źródło artykułu

Aerothlon Polska w ostatni weekend maja

Paralotnią, pieszo i rowerem – tak w dniach 27-28 maja 2023 r. zawodnicy będą się poruszać podczas zawodów Aerothlon Polska.

AEROTHLON to nowatorska formuła zawodów, która łączy trzy górskie dyscypliny w widowiskowe i niepowtarzalne wydarzenie, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Zawodnicy muszą jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę – najpierw pieszo, następnie na paralotni, a na końcu na rowerze górskim. Możliwe są starty indywidualne, jak i zespołowe na zasadzie sztafety.

Wyścig rozpoczyna się w Szczyrku, skąd biegacze górscy pokonają trasę o długości około 6 km i przewyższeniu około 600 m na szczyt góry Skrzyczne.

Na trasie biegu będą rozstawione tablice, na których zawodnicy muszą się podpisać. Pomiędzy tablicami a metą mogą dowolnie wybierać, którędy będą biec.

Trasa lotu na paralotni będzie musiała być dostosowana do panujących warunków pogodowych. Przed wydarzeniem zostanie przygotowanych kilka wariantów, z których w dzień zawodów zostanie wybrany jeden. Lot będzie się rozpoczynał na Skrzycznem, a lądowanie będzie w Szczyrku – po drodze mogą być do zaliczenia tzw. punkty zwrotne.

Na zakończenie będzie do pokonania kilkunastokilometrowa trasa na rowerze górskim ze Szczyrku do Bielska-Białej.

Meta całego wyścigu będzie zlokalizowana w Bielsku-Białej (pod Dębowcem lub na Błoniach). Tam też odbędzie się ceremonia medalowa oraz impreza zakończeniowa.

Więcej informacji na stronie www.aerothlon.com oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony