Przejdź do treści
model szybowca swobodnie Latający (fot. freeflight-krosno.vxm.pl)
Źródło artykułu

87. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających

Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zaprasza modelarzy do udziału w 87. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A, F1B, F1C, F1Q o Puchar Prezesa firmy Wasko SA. Impreza odbędzie się w dniach 3-4 września 2022 r. w Kombinacie Rolniczym Kietrz.

Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI wydanej przez Aeroklub Polski. Mistrzostwa rozegrane zostaną zgodnie z Art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o sporcie, zawodnicy podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zostanie sporządzona klasyfikacja drużynowa w klasie modeli F1A oraz klasyfikacja generalna. Do klasyfikacji generalnej zostanie zaliczona suma wyników trzech najlepszych zawodników każdej zgłoszonej drużyny w każdej rozegranej klasie. Zwycięzca w klasyfikacji generalnej otrzyma Puchar Prezesa firmy Wasko SA.

Za miejsca indywidualne 1-3 w każdej konkurencji: medale i dyplomy Aeroklubu Polskiego oraz puchary. Za 1-6 miejsca w klasyfikacji generalnej puchary i dyplomy firmy Wasko SA.

Zgłoszenia zawodników należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 sierpnia 2022 r. na formularzu strony www.freeflight-krosno.vxm.pl

Opłata startowa wynosi 60 zł (płatna gotówką w trakcie rejestracji). Z opłaty startowej zwolnieni są członkowie kadry narodowej.

Współorganizatorami Mistrzostw są: Aeroklub Polski, Wasko SA, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu, oraz Kombinat Rolniczy Kietrz sp. z o.o.

Więcej informacji w Biuletynie oraz na stronie www.freeflight-krosno.vxm.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony