Przejdź do treści
Źródło artykułu

56 Święto Latawca: pasja, rywalizacja i piękno na niebie

W minioną niedzielę (1 października), na malowniczym lotnisku Rudniki odbyła się wyjątkowa edycja Święta Latawca, która po raz 56 przyciągnęła miłośników tego niezwykłego hobby. Wśród błękitnego nieba rozpościerał się piękny pejzaż kolorowych latawców, które cieszyły oczy zgromadzonych uczestników i widzów.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 41 pasjonatów, a wyjątkową cechą tego wydarzenia było to, że tylko zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami zostali dopuszczeni do rywalizacji. Zmagania odbywały się w trzech różnych kategoriach: latawce płaskie, przeznaczone dla uczestników do 14 lat, latawce skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej oraz kategoria open, w której nie było ograniczeń wiekowych.

Zawody rozpoczęły się od rejestracji uczestników i przyznania im indywidualnych numerów startowych, co stanowiło ważny etap organizacyjny. Następnie przyszedł czas na ocenę latawców, a tę rolę pełniła komisja sędziowska. Pierwsza część oceny dotyczyła aspektów statycznych, w tym konstrukcji latawca, staranności wykonania oraz zdobienia. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 30 punktów, co wymagało od uczestników precyzji i dbałości o szczegóły.

W drugiej części zawodów oceniane były loty latawców, a każdy zawodnik musiał zademonstrować umiejętności swojego latawca w locie. Po sygnale startowym podanym przez głównego sędziego, uczestnicy holowali swoje latawce i precyzyjnie ustawiali się na linii wyznaczonej przez organizatora w celu przyznania punktów przez sędziów. Tu również można było zdobyć maksymalnie 30 punktów, co stawiało zawodników przed niezwykle wymagającym wyzwaniem.

Święto Latawca zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów i upominków, które ufundowała firma Hegelmann. Firma Sokpol dostarczyła napoje dla uczestników. Gadżety ufundowało również Stowarzyszenie „Razem na Wyżyny”. Nagrody główne, czyli rower ufundowany przez firmę erowery.pl oraz voucher na lot w tunelu ufundowany przez firmę Flyspot, zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników 56. edycji Święta Latawca. Słodkie upominki dostarczyła Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss z Żarek (hokuss.pl). Nie można także zapomnieć o hojności Pauli Malickiej, która ufundowała kiełbaski na to wyjątkowe święto.

Serdecznie gratulujemy !

Organizatorzy z całego serca dziękują osobom zaangażowanym w organizacje Święta Latawca, sponsorom oraz Instruktorowi Modelarstwa Aeroklubu Częstochowskiego – Mariuszowi Wronie – dzięki, któremu corocznie odbywa się impreza na wysokim poziomie organizacyjnym.

Duch pasji i wspólnoty czyni to wydarzenie wyjątkowym każdego roku.

Aeroklub Częstochowski zaprasza na kolejną edycję i do obejrzenia fotorelacji na stronie Aeroklub Częstochowski - Lotnisko Rudniki.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony