Sukces warszawskich studentów w zawodach SAE Aero Design

Członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign ze swoimi samolotami (fot. SAE AeroDesign/FB)

W Van Nuys w Kalifornii zakończyły się kolejne międzynarodowe zawody dla studentów, którzy konstruują samoloty. Zespół z Politechniki Warszawskiej zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1. miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3. miejsce za celność zrzutu.

"Jak widać nasza praca nie poszła na marne. Teraz czeka nas chwila przerwy, a potem wracamy do pracy z pełną mocą!" – podsumowują studenci na Facebooku.

Na zawodach w Stanach Zjednoczonych (6-8 kwietnia) warszawską Uczelnię reprezentowała 12-osobowa drużyna z Międzywydziałowego Koło Naukowe SAE AeroDesign działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Studenci wystartowali we wszystkich trzech konkursowych klasach: Micro, Regular i Advanced, czyli pojechali do Kalifornii z trzema skonstruowanymi wcześniej samolotami.

Studenci Politechniki Warszawskiej to prawdziwi pasjonaci. Godzinami mogą opowiadać o samolotach i swojej nad nimi pracy, o czym można się przekonać, czytając tekst na blogu Plac Politechniki 1.

Jakie są najbliższe plany Koła Naukowego SAE AeroDesign? "Będziecie mogli zobaczyć nas już niedługo na Pikniku Naukowym, zapraszamy serdecznie 9 czerwca, żeby zobaczyć nasze konstrukcje" – informują na Facebooku.

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus