Wystawa poświęcona policyjnemu lotnictwu podczas "Nocy Muzeów"

Noc Muzeów z polską Policją (fot. policja.pl)

Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku, odbędzie się "Noc Muzeów", w której po raz siódmy będzie brała udział Komenda Główna Policji.

Tym razem spotkanie w tym wyjątkowym dniu, a raczej nocy, będzie miało nieco inny przebieg niż do tej pory. Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo to absolutne priorytety, KGP proponuje spotkanie w wirtualnym świecie. Przygotowano wyjątkowy wirtualny spacer.

Będzie można zobaczyć prezentowaną obecnie w Muzeum Policji wystawę czasową poświęconą policyjnemu lotnictwu – w tym m.in. fotografie przedstawiające policyjne samoloty podczas szkoleń, akcji prewencyjnych czy pierwszych podniebnych lotów. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 90-lecie lotnictwa policyjnego.

Ciekawostką dla pasjonatów historii Policji z pewnością będzie również możliwość zajrzenia do zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józefa Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej.

Przygotowano więcej atrakcji. Po raz pierwszy organizatorzy oprowadzą uczestników po Biurze Edukacji Historycznej - Muzeum Policji. Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć z pewnością będzie możliwość zobaczenia eksponatów należących do Komendy Głównej Policji oraz tych użyczonych z prywatnych zbiorów. Uczestnicy "Nocy Muzeów" będą mogli zobaczyć m.in.: repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, krzesło do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz zestaw do badań daktyloskopijnych, które to wykorzystywane były przez policjantów Policji Państwowej, czy też największy eksponat pod względem gabarytowym, który znajduje się w muzeum – oryginalną łódź z ubiegłego wieku będącą na wyposażeniu Komisariatu Rzecznego Policji.

Policja oprowadzi również uczestników po obiektach Komendy Głównej Policji, które na co dzień dostępne są jedynie dla nielicznych. – Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak współcześnie wygląda gabinet Komendanta Głównego Policji lub salę, w której odbywają się najważniejsze narady kierownictwa polskiej Policji, czyli salę im. Generałów Polskiej Policji, to koniecznie bądźcie z nami – zachęca KGP.

Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku o godz. 18:00 Policja zaprasza na "Noc Muzeów". Wirtualny spacer znajdziecie na profilach społecznościowych: facebook.com/PolicjaPL oraz youtube.com/polskapolicja


Przeczytaj również:
90 lat lotnictwa policyjnego

Źródło: policja.pl
comments powered by Disqus