LOT-owski Embraer 175 w barwach retro!

EMB175 LOT-u w malowaniu retro

W ramach obchodów 85 rocznicy powstania Polskich Linii Lotniczych LOT, przewoźnik zaprezentował samolot Embraer 175 (znaki rejestracyjne SP-LIE), który od 4 kwietnia będzie latał w nowym, retro malowaniu. Nawiązuje ono do kolorystyki samolotów LOT z lat 40-tych XX wieku. Konkretnie, inspiracją był wzór obowiązujący w latach 1945 - 1973.

Na pasażerów podróżujących tym egzemplarzem czeka również niespodzianka wewnątrz kabiny. Na ściankach zamontowane zostały archiwalne zdjęcia oraz słynne plakaty reklamowe LOT-u, które stanowią najwyższe osiągnięcia polskiej szkoły grafiki.

85 lat istnienia oznacza, iż Polskie Linie Lotnicze LOT są trzecią najstarszą linią lotniczą w Europie i szóstą na świecie, występującą nieprzerwanie pod tą samą nazwą i logo. Z okazji jubileuszu LOT przygotował również atrakcyjną wystawę zdjęć, która przybliża różne znaczące wydarzenia z dziejów polskiego lotnictwa cywilnego i historii LOT.

Jest ona dostępna (wstęp bezpłatny) dla zwiedzających do 4 kwietnia w Galerii Krakowskiej, od 6 do 19 kwietnia w centrum handlowym Magnolia we Wrocławiu, od 4 do 17 maja w Poznań City Center, a od 19 maja do 1 czerwca w Galerii Przymorze w Gdańsku.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus