Komunikat PLL LOT w związku z erupcją wulkanu na Islandii

PLL LOT

W związku z erupcją wulkanu na Islandii i zamknięciem przestrzeni powietrznej nad Anglią, Szkocją, Irlandią, Norwegią, północną Danią i Szwecją mogą wystąpić nieregularności w rejsach Polskich Linii Lotniczych LOT.

Przestrzeń powietrzna nad kilkoma państwami Zachodniej Europy została zamknięta z powodu ograniczających widoczność popiołów wydobywających się z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell. Władze lotniska Heathrow w Londynie poinformowały o jego zamknięciu począwszy od godziny 12:00 czasu lokalnego (godz. 13:00 polskiego czasu). LOT zmuszony był odwołać dwa rejsy - LO279 na trasie Warszawa - Londyn (14:50-16:40) oraz LO280 na trasie Londyn - Warszawa (17:50-21:25). Pasażerowie są informowani o odwołanych lotach i możliwości zmiany rezerwacji na inny termin lub zwrotu kosztów biletu.

Około godziny 12:00 czasu polskiego spodziewane są kolejne informacje ze strony europejskiej organizacji ds. bezpieczeństwa żeglugi powietrznej Eurocontrol. Na ich podstawie podejmowane będą decyzje dotyczące innych rejsów, które mogą zostać opóźnione lub odwołane.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus