I Otwarte Mistrzostwa Polski modeli Oldtimer w Trzebiczu Nowym

I Otwarte Mistrzostwa Polski modeli Oldtimer w Trzebiczu Nowym (fot. Oldtimery Polska)

Mlodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie wspólnie z firmą Agroturlot zaprasza modelarzy do udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Oldtimerow, które odbędą sie w dniach 15 i 16 maja 2021 r. w Trzebiczu Nowym (kolo Drezdenka).

Mistrzostwa zostaną rozegrane w klasach :OTVR-szybowce, Elektroruber, Retro-PL, Texaco.

W klasach OTVR szybowce,Texaco i Electrorubber – stosujemy przepisy europejskie, z jedną poprawką: w konkursie można latać naszymi polskimi konstrukcjami zaprojektowanymi przed 31.12.1957r. Do oceny technicznej należy przedstawić plan modelu w formacie nie mniejszym niż A-3, oryginał lub ksero czasopisma z którego został plan zaczerpnięty, wydruk strony internetowej w przypadku modeli do których plany zostały zaczerpnięte z internetu – tłumaczą organizatorzy.

Klasa OTVR szybowce – rozpiętość skrzydeł do 3500 mm, masa maksymalna 5000 gram.

Modele klasy TEXACO nie muszą być zbudowane w skali 1:1 w stosunku do pierwowzoru. W klasie tej mogą startować wszystkie modele skonstruowane przed końcem 31.12.1951r. (polskie do 31.12.1957r.). Mogą być zbudowane w skali większej jak i mniejszej.

Electrorubber – modele w tej klasie muszą być wykonane w skali 1;1 w stosunku do oryginału, obciążenie  kompletnego modelu do lotu to: 20 gram na 1 dm2 powierzchni skrzydła.

Organizatorzy informują, że w I Otwartych Mistrzostwach Polski modeli Oldtimer mogą wziąć udział nie tylko zarejestrowani członkowie SAM18, ale wszyscy modelarze, którzy będą mieli spełniające wymogi regulaminowe modele.

Jednocześnie na te zawody organizatorzy zapraszają modelarzy z całej Polski, którzy latają wszelkiego typu modelami. – Od kilku lat, jak organizujemy te zawody Oldteimerów w Trzebiczu, traktujemy to jako spotkanie wszystkich modelarzy, którzy chcą spotkać się i sobie polatać – mówią organizatorzy. – Oczywiście wszyscy przestrzegamy obowiązujących warunków sanitarnych – dodają.

Wszelkich informacji udziela organizator – Andrzej Żychliński tel. 693 985 852

Więcej informacji na stronie www.pfmrc.eu oraz na profilu facebookowym Oldtimery Polska.

 

Źródło: pfmrc.eu
comments powered by Disqus