"POD NIEBEM" Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów

"POD NIEBEM" Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów (fot. Muzeum Zagłębia w Będzinie)

3 sierpnia br. została otwarta w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie nowa wystawa pt. "POD NIEBEM" – Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów.

Na wystawie prezentowane są fotografie Bartka Bery – fotografa lotniczego, który specjalizuje się w sesjach "air to air". W ostatnich latach fotografował większość statków powietrznych należących do Sił Zbrojnych RP oraz wielu innych krajów NATO (Francja, Niemcy, Belgia, Holanda, Węgry, Włochy, Norwegia, Słowacja, Dania, Portugalia, Kanada, Stany Zjednoczone, Litwa i inne). Fotografował polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i na Litwie. Był głównym koordynatorem fotograficznym sesji wykonywanych z okazji 100 lecia lotnictwa wojskowego oraz NATO Tiger Meet 2018. Dodatkową gałęzią jego fotograficznej działalności są siły specjalne – fotografował między innymi Jednostkę Wojskową GROM.

Druga część wystawy to prezentacja dorobku fotograficznego spotterów – pasjonatów fotografii lotniczej. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia Adama Sygacza, Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Kowalczyka, Andrzeja Rakowskiego, Grzegorza Rakosza, Adama Matuszkiewicza, Franciszka Tarskiego, Radosława Beneša, Rafała Liwochowskiego, Sebastiana Dombrowskiego, Adama Cupiała oraz Piotra Maja.

Ekspozycję fotografii lotniczej uzupełnia wystawa modeli samolotów – zarówno wojskowych z okresu I i II Wojny Światowej jak i modeli samolotów pasażerskich z całego świata w różnych skalach.

Wystawę można oglądać do 22 września 2019 r.

Źródło: Muzeum Zagłębia w Będzinie
comments powered by Disqus