2. Będziński Festiwal Fotografii – "Lotnicza pasja"

2. Będziński Festiwal Fotografii – "Lotnicza pasja" (fot. Muzeum Zagłębia w Będzinie)

W imieniu Muzeum Zagłębia w Będzinie zapraszamy na drugą edycję Będzińskiego Festiwalu Fotografii, który odbędzie się 8 września 2019 r. w godz. 14:00 – 22:00, w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, ul. Gzichowska15.

W tej edycji tematem przewodnim festiwalu jest "Lotnicza pasja".

Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów lotnictwa i fotografii lotniczej na spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Już od godziny 14:00 ruszają prelekcje wyjątkowych gości... a kto to będzie?

Pierwszym prelegentem na 2. Będzińskim Festiwalu Fotografii będzie Tomasz Woźniak – fotograf – specjalizuje się w fotografii koncertowej i sportowej. Od kilku lat pasjonat fotografii lotniczej. Podczas spotkania opowie o swoich doświadczeniach z fotografią i spottingiem.

Kolejnym gościem będzie Robert Neumann. Z zawodu inżynier budownictwa, który na studiach zakochał się w lataniu samolotem. Choć uwielbiał ścigać się na rowerze górskim z czasem przesiadł się za stery drona. Uwielbia fotografować i filmować i choć zaczynał od bezzałogowych statków powietrznych z czasem docenił fotografię tradycyjną. Najbardziej w swoich pracach lubi tematykę lotniczą, sportową oraz tradycje lokalne (procesje, obyczaje itd.).

Gościem specjalnym 2. Będziński Festiwal Fotografii – "Lotnicza pasja" będzie Kapitan Dariusz Kulik – od 2007 roku pilot samolotów pasażerskich, instruktor szybowcowy. Obecnie kapitan Airbusa A320. Wcześniej pilotował Boeinga 737 oraz Jetstream 32. Prowadzi swój autorski kanał Youtube Turbulencja który do dziś zgromadził ponad 151 tysięcy subskrybentów. W swoich filmach chętnie i z pasją ujawnia tajniki i ciekawostki związane z byciem pilotem liniowym a także pokazuje najciekawsze odwiedzane przez siebie miejsca na świecie. Podczas spotkania będzie można posłuchać wielu ciekawych lotniczych historii opowiadanych z zamiłowaniem i popartych ekspercką wiedzą zdobytą podczas tysięcy godzin spędzonych w powietrzu.

Organizatorzy zapowiadają, że wśród prelegentów pojawi się jeszcze jeden wyjątkowy gość. Już wkrótce zdradzą nieco więcej informacji.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny – Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Muzeum Zagłębia w Będzinie
comments powered by Disqus