Jedyne Takie Miejsce – audycja Jedynki w Muzeum Sił Powietrznych

Jedynka Polskiego Radia w Muzeum Sił Powietrznych (fot. muzeumsp.pl)

Muzeum Sił Powietrznych miało przyjemność brać udział w nagraniu audycji radiowej Jedynki ”Jedyne takie Miejsce”.

Pod redakcją Romana Czejarka prowadzone były rozmowy o lotnictwie małym i dużym, pasji do skrzydeł i podtrzymywaniu tradycji Biało-Czerwonej szachownicy.

Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia mogli zapoznać się z misją muzeum i jego historią, którą przedstawił Dyrektor Paweł Pawłowski. O najstarszych samolotach, bieżących wystawach i „smaczkach” muzealnej wystawy opowiadali pracownicy muzeum Roman Błachnio i Jacek Zagożdżon.

Przysłowiową wisienką na torcie była możliwość wysłuchania opowiadających o swoich pasjach gości. O jedynym takim Gigancie – śmigłowcu Mi-6 oraz MiGu-29 opowiadał kpt. Witold Sokół – pilot myśliwski, wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej i prezenter wydarzeń lotniczych.

Swoje pasje modelarskie, zawiłości poszczególnych klas i trudności przy konstruowaniu modeli latających przybliżył płk prof. Adam Wetoszka – V-ce Mistrz Polski w klasie F4G, prowadzący sekcję modelarską w Aeroklubie Orląt.

O wspólnych projektach i współpracy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego opowiadała Rzecznik – por. Ewa Złotnicka, natomiast Dyrektor Miejskiego Domu Kultury przybliżyła czym na co dzień żyje Dęblin, jakie podejmowane są inicjatywy kulturalne oraz w czym miasto przoduje na arenie turystycznej i kulturalnej.

O kulturze rozwijanej przez młode pokolenie przyszłych lotników i muzycznych inspiracjach opowiadała Luiza Borkowska – Ziółkowska – muzyk, animator kultury współpracujący z Andrzejem Królikowskim w projekcie „Chmury” i z zespołem Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego „Dywizjon”.

O swych pierwszych krokach w projekcie i doświadczeniach szkolnych opowiedzieli uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego członkowie zespołu „Dywizjon”: Miłosz Wasilewski i Martyna Mitura.

Muzeum Sił Powietrznych serdecznie dziękuje zespołowi radiowej Jedynki za wspaniały czas i realizację, a fanów lotnictwa, którzy nie mieli okazji nas posłuchać zapraszamy do materiału audio/video Polskiego Radia w linku poniżej:

"Lotnictwo to elitarny rodzaj wojsk". Jedynka w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – LINK

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus