Lotnicza Majówka z Wojskiem 2011

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

1 maja na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się „Lotnicza Majówka z Wojskiem”, która oficjalnie otworzy sezon imprez lotniczych na mazurskim lotnisku.

„Lotnicza Majówka z Wojskiem” to doskonały pomysł na spędzenie aktywnie wolnego czasu, podjęcie nowych wyzwań i bliższego zapoznania się z tematyką wojskową i lotniczą. Tego dnia lotnisko Kętrzyn Wilamowo – dawne lotnisko supertajnej kwatery Hitlera w czasie II wojny światowej wypełni się wieloma atrakcjami o charakterze militarnym i lotniczym.

W programie Majówki znajdują się konkurencje zręcznościowe dla młodych i dorosłych, konkursy dla dzieci, skoki spadochronowe i pokazy sprawności wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Impreza będzie doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami zawodu żołnierza, informacjami o Narodowych Siłach Rezerwowych i służbie pomocniczej.

Wielu wrażeń dostarczy przygotowany program przez 16 Dywizję Zmechanizowaną z Elbląga oraz 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną.

W przerwach między konkurencjami uczestnicy będą mogli zregenerować siły wojskową grochówką podawaną prosto z kuchni polowej.

Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież, dzieci z rodzicami i dziadkami na wspólne, rodzinne piknikowanie.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus