VIII Bałtycki Festiwal Modelarski w Koszalinie

Bałtycki Festiwal Modelarski (fot. Wojciech Sokołowski)

Zapraszamy modelarzy na ósmą już edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, który odbędzie się w dniach 25-26.05.2019 r. w klubie wojskowym Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, ul. Wojska Polskiego 66, w Koszalinie. Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun"), firmę ModelMaker, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, Szkołę Podstawową nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin. Partnerem Festiwalu jest Politechnika Koszalińska.

Celem festiwalu jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego, a także wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Do konkursu można zgłaszać modele kartonowe i modele plastikowe. W danej klasie zawodnik może startować z dowolną ilością modeli. Organizatorzy nie będą pobierać opłat startowych za udział w konkursie.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, będzie można zgłaszać również kolekcje. Za kolekcje uznaje się min. 3 modele połączone tematycznie. Komisja przy ocenie kolekcji będzie brała również pod uwagę spójność tematyczną kolekcji.

W ramach Festiwalu odbędzie się też konkurs tematyczny "Wrzesień 1939", do którego będzie można zgłosić modele związane z walkami podczas Wojny Obronnej w 1939 r. W konkursie tematycznym dokumentacja nie jest wymagana jednak jej dołączenie będzie dodatkowo oceniane.

Modele na VIII Bałtycki Festiwal Modelarski i konkurs tematyczny można zgłaszać do dnia 24.05.2019 r., wyłącznie elektronicznie przez formularz rejestracyjny (TUTAJ). Organizatorzy nie przewidują zgłoszenia modeli w dniu zawodów.

Modelarze będą startować w grupach wiekowych:
• Młodzik (M) – do 12 lat
• Junior (J) – od 12 lat do 18 lat
• Senior (S) – powyżej 18 lat

W każdej kategorii festiwalowej, komisja sędziowska wyłoni trzy prace wystawione do festiwalu w każdej z klas dokonując ich oglądu i zwracając uwagę na: zgodność z oryginałem, jakość wykonania, samodzielne przeróbki i modyfikacje modelu.

Organizatorzy przewidują wiele nagród specjalnych, a wśród nich: puchar Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego "Pod But" za najlepszy model Festiwalu, nagroda za najlepszy model samolotu w polskich barwach – nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego, puchar Rady Osiedla Jedliny "Dla najlepszego modelu w polskich barwach".

Harmonogram Festiwalu:

25.05.2019 r. (sobota)
9:00-14:00 – Przyjmowanie modeli
12:00 – Warsztaty "Jak oceniać okręty"
9:00-17:00 – Zwiedzanie wystawy
9:00-17:00 – Pokazy modeli kolejowych firmy PIKO
20:00 – Spotkanie integracyjne – Pub Bumerang

26.05.2019 r. (niedziela)
9:00-14:00 – Wystawa pokonkursowa
9:00-12:00 – Wycieczka - 21 Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
13:30 – Ceremonia zakończenia Festiwalu

Więcej inkformacji na stronie: www.modelarstwo.koszalin.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Koszaliński Pluton Modelarski
comments powered by Disqus