Przejdź do treści
Wernisaż wystawy zdjęć pt. „Wojskowe skrzydła w obiektywie” (fot. Koszalińska Biblioteka Publiczna)
Źródło artykułu

Wernisaż wystawy zdjęć pt. „Wojskowe skrzydła w obiektywie”

W dniu 11 października 2019 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy zdjęć „Wojskowe skrzydła w obiektywie” autorstwa Cezarowego Gronowskiego oraz Kamila Olszowego.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat samolotów, fotografii i sprzętu fotograficznego oraz współpracy obu panów przy realizowaniu wspólnych pasji. Autorzy zdjęć opowiedzieli też wiele anegdot z ich podróży po najdalszych zakątkach świata.

Niezwykle miło było gościć w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej wszystkich przybyłych gości, a w szczególności zastępcę dowódcy 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk dypl. Bernarda Wołujewicza oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 w Koszalinie Przemysława Jaśkiewicza.

Wystawa ta jest częścią projektu o tej samej nazwie, który znalazł się na liście laureatów tegorocznego Konkursu Inicjatyw Lokalnych „Start-Up Kultura”. Projekt odnosi się do lotniczych tradycji ziemi koszalińskiej i jej okolic. Ma na celu popularyzację historii lotnictwa wojskowego oraz jego współczesnego oblicza wśród społeczeństwa na przykładzie wybranych zdjęć historycznych oraz zdjęć współczesnych samolotów i śmigłowców wojskowych.


Autorzy zdjeć - od lewej: Kamil Olszowy, Cezary Gronowski (fot. Koszalińska Biblioteka Publiczna)

Autorzy zdjęć są żołnierzami zawodowymi, pasjonatami lotnictwa i historii. Na co dzień pracują w 8 Koszalińskim Pułku Przeciwlotniczym. Podczas wernisażu chętnie dzielili się swoją wiedzą w indywidualnych rozmowach. Na koniec serdecznie podziękowali Dyrekcji Koszalińskie Biblioteki Publicznej za możliwość prezentowania swoich fotografii i uroczysty wernisaż oraz przygotowaną na tę okazję wystawę tematyczna książek do wypożyczenia, która znajduje się tuż obok Informatorium.

Wystawę w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (pl. Polonii 1) można oglądać do 31 października br.

Zapraszamy serdecznie!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony