Zielonogórscy policjanci wykorzystują dron w kontrolach dot. zakazu gromadzenia się

Dron wykorzystywany w kontrolach dot. zakazu gromadzenia się (fot. Lubuska Policja)

Zielonogórscy policjanci wspomagani przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarogniewicach patrolowali miasto i przy użyciu drona kontrolowali miejsca gdzie mieszkańcy mogą się gromadzić – wbrew obowiązującym zakazowi.

Zielona Góra ma rozległe tereny zielone, lasy i parki – to miejsca które chętnie wykorzystywane są do spotkań w plenerze. Niestety w obecnej sytuacji mieszkańcy miasta powinni zaniechać takich spotkań w dużych grupach. Wszyscy musimy zrozumieć, że tylko nasze zdyscyplinowanie może wspomóc służby medyczne w zwalczaniu epidemii.

Policjanci podczas swoich codziennych zadań sprawdzają przestrzeganie kwarantanny oraz zakaz gromadzenia się. W ramach doskonałej i wieloletniej współpracy z OSP Jarogniewice do tego zadania mogliśmy wykorzystać również dron. Policjanci nie tylko sprawdzali miejsca gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy, ale również podczas przejazdów przez miasto z głośników radiowozów nadawali komunikaty przypominające o obowiązujących zasadach. Również wozy straży pożarnej obecne na ulicach miasta wykorzystywane były do nadawania tych ważnych komunikatów.

 

Z pomocą drona szybko udało się sprawdzić teren między innymi Dzika Ochla, Wagmostaw, park w Zatoniu i kompleks leśny za zielonogórskim amfiteatrem. Piękna pogoda w sobotę zachęcała do spacerów i wycieczek rowerowych. Wszystkim policjanci przypominali o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci podejmowali kilka interwencji związanych z łamaniem zakazu gromadzenia się. Część z tych interwencji wynikała z zawiadomień od samych zielonogórzan. Policjanci przypominają o obecnie obowiązujących zasadach i zakazach. Nie każdy jednak te uwagi przyjmuje. Ci którzy je lekceważą muszą liczyć się nawet z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Źródło: KMP w Zielonej Górze
comments powered by Disqus