Zakończenie 33 Podkarpackiego Konkursu Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Sanoku

Zakończenie 33 Podkarpackiego Konkursu Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Sanoku, fot. KKSL

Jak wcześniej informowaliśmy, w dniach 30.01 – 09.02.2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury SSM w Sanoku, przy ul. Traugutta 9 miał miejsce 33 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych, połączony z wystawą modeli. Patronatu honorowego udzielał Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. gen. pil. Ludomiła A. Rayskiego. Hasłem tegorocznego 33 Konkursu było Polskie Szybownictwo w 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Niespodzianką dla zwiedzających wystawę, wśród prezentowanych eksponatów lotniczych była kopia 1-go w świecie Medalu Lilienthala przyznanego Tadeuszowi Górze. Kopia użyczona przez Panią Lucynę Matuszewską, dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz im. Szybowników Polskich w Bezmiechowej Dolnej, której to szkole gen. bryg. pil. Tadeusz Góra przekazał oryginał Medalu Lilienthala w etui wraz z odznaczeniami przyznanymi za osiągnięcia w wypełnianiu zadań bojowych w II wojnie światowej ub. XX wieku.


Liczne grono modelarzy podobnie, jak w latach poprzednich nie zawiodło organizatorów. W konkursie wzięło udział 45 modelarzy z 16 miejscowości, wystawiając 176 modeli. W dniu 9 lutego, nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu. Przy licznie zgromadzonych rodzinach, modelarzom wręczono nagrody, premiując 3 pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej i klasie modeli. 


Nagrody rzeczowe i pamiątkowe pucharki ufundowane zostały przez Urząd Miasta Sanoka i Sanocką Spółdzielnię Mieszkaniową. Nagrodę specjalną ufundowali modelarze z Rzeszowa zaś Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa wręczył wyróżnienie wraz albumem „Księga Lotników Polskich 1918 – 2018” za kolekcję modeli szybowców. W życzliwej atmosferze modelarska rodzina pożegnała gościnny ODK Puchatek. Do zobaczenia za rok na 34 Podkarpackim Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych.


Dla zachęty do udziału w podkarpackim konkursie przyszłych uczestników, publikujemy kilka ujęć fotograficznych, życząc organizatorom kolejnej udanej imprezy modelarskiej.

Zygmunt Bąk, sekretarz KKSL

Źródło: kksl.p40.pl
comments powered by Disqus