Rosyjskie JetExpo przyciąga lotnictwo biznesowe

Jet Expo.jpg

Gospodarka światowa być może jeszcze walczy, ale nie przeszkadza to producentom lotniczych uczestniczyć w czwartych już z kolei corocznych JetExpo International Business Aviation, Międzynarodowych Targach Lotnictwa Biznesowego. Moskiewskie targi rozpoczęły się wczoraj i potrwają do jutra.

Cessna już zakomunikowała sprzedaż 12 nowych modeli 172S Skyhawks do uczelni lotniczej w Sankt Petersburgu w Rosji, która kształci około 7500 studentów z 25 krajów studiujących na wszystkich kierunkach lotniczych. Przedstawiciele Cessny oznajmili, że realizacja zamówienia Skyhawk’ów zaplanowana jest na koniec tego roku i będą to pierwsze samoloty zachodniej produkcji używane w szkole.

Poinformowali także, iż Citation Mustang, który posiada certyfikat w 60 krajach, otrzymała także rosyjski certyfikat typu. „Wejścia Mustanga do użytku było niezwykłe na całym świecie, a zainteresowanie nim na rynku stale wzrasta, włączając w to zamówioną w 2008 roku flotę przez rosyjskiego operatora," oznajmił v-ce prezes do spraw sprzedaży międzynarodowej Cessny, Trevor Esling.

Jako debiut na rosyjskich targach zaprezentowano turbośmigłowego Daher’a Socat’ę TBM 850. Victor Kuklyaev, rosyjski przedstawiciel producenta, powiedział, że tamtejszy rynek jest gotowy na jego przyjęcie. „W dzisiejszych trudnych warunkach ekonomicznych, TBM 850 jest tylko typem statku powietrznego, którego Rosjanie podróżujący w interesach poszukują, dążąc do zaspokojenia swoich osobistych potrzeb związanych z transportem", powiedział.

Na wystawie statycznej targów zobaczyć możemy także producentów, takich jak Hawker Beechcraft, Embraer, Gulfstream, Bombardier, Dassault, i wiele innych.


Przetłumaczono na podstawie artykulu ze strony AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus