Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe organizuje Ligę Moto-Paralotniową

Paralotnia

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe (PSP) poinformowało, iż wspólnie z Paramotor Team Poland,  trenerem KN Adamem Paską oraz innymi Stowarzyszeniami Paralotniowymi, przygotowuje cykl imprez pod nazwą: „Polska Liga Moto-Paralotniowa”.

Obecnie trwają uzgodnienia co do zasad, terminów oraz miejsc w których rozegrane zostaną zawody. Na obecnym etapie organizacyjnym cykl imprez obejmuje:

- Edycję Rudniki zaplanowaną w terminie 25-26 maja 2013 r. (z możliwością przedłużenia zawodów do 27 maja);

- Edycję Slalomania-Wyszków  (czerwiec – dokładny termin jest uzgadniany);

- Edycję Rudniki w ramach zaplanowanych Mistrzostw Polski w terminie 23-28 lipca br.

Daty i lokalizacje kolejnych 2 edycji są uzgadniane. 

Celem nadrzędnym Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego jest zachęcanie pilotów – głównie AMATORÓW ( nie będzie wymogu posiadania licencji sportowej FAI, wystarczy ważne ŚK i OC) - do brania  udziału w zawodach a przez to do podnoszenia umiejętności pilotażu oraz zdobywania nowej wiedzy. Byłoby idealnie, gdyby każdy pilot paralotniowy, przynajmniej jeden raz wziął udział w tego typu zawodach i mógł się osobiście przekonać, że to najlepsza forma doskonalenia.

W sumie planowane jest 5 edycji z czego dwie odbędą się w Częstochowie, a pozostałe w innych częściach Polski aby udział w nich był możliwy i ułatwiony dla jak największego grona pilotów. Zawody z założenia mają mieć charakter weekendowy – nie licząc MP, które rządzą się swoimi prawami (tu zostaną również rozegrane konkurencje dla pilotów bez LS FAI wliczane do klasyfikacji ogólnej Ligi).

Wszystkie edycje  będą rozgrywane wg. katalogu konkurencji FAI. W większości z nich  udział wezmą też zawodnicy Kadry Narodowej oraz piloci z zagranicy, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, a także skonfrontują  swoje umiejętności w bezpośredniej rywalizacji z Amatorami.

Dodatkową atrakcją tego cyklu imprez będzie próba integracji środowiska paralotniowego (PG/PPG/PPGG) przy okazji zawodów i wspólnych imprez im towarzyszącym. W miarę możliwości, na dwóch edycjach, organizatorzy będą próbowali połączyć w tym samym miejscu i terminie,  rozgrywki PLP (PG) i PLMP (PPG/PPGG) - więcej informacji na ten temat pojawi się w innych komunikatach.

Aktualnie PSP pracuje nad regulaminem dla PLMP i podziałem na klasyfikacje oraz kategorie, ale zapewnia, że każdy pilot preferujący którąś z formuł:
- nawigacja,
- ekonomia,
- latanie precyzyjne,
znajdzie dla siebie miejsce do rywalizacji i zdobywania dodatkowych umiejętności. Oczywiście najbardziej wszechstronni piloci, a także „królowie” w poszczególnych specjalnościach zostaną wyróżnieni. PSP przewiduje prowadzenie odrębnych klasyfikacji dla każdej z imprez oraz klasyfikacji łącznej ogłoszonej po zamknięciu całego cyklu rozgrywek, aby wyłonić w nich  Zwycięzcę Polskiej Ligi Moto-Paralotniowej 2013.

Wszystkie reguły wkrótce zostaną opublikowane. Informację o Polskiej Lidze Moto-Paralotniowej można będzie znaleźć na stronie http://sport.psp.org.pl

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

To nie Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe organizuje, ale Paramotor Team Poland przy współpracy z tym stowarzyszeniem.