Przejdź do treści
Źródło artykułu

AirGator modernizuje elektroniczną torbę nawigacyjną

Firma AirGator wprowadziła na rynek najnowsze modele "elektronicznych toreb" NAVPad. NAVPad 8X i 10X charakteryzują się większą wydajnością i mniejszym zużyciem energii. Inną zaletą tych urządzeń jest procesor Intel Atom 1.6GHz, który jest trzy razy szybszy od tych montowanych w poprzedniej generacji NAVPads. Nowe urządzenie charakteryzuje się znacznie wydłużonym czasem pracy na baterii.

Nowe produkty są również skonfigurowane standardowo z 2 gigabajtową pamięcią RAM. Wykorzystują pamięci SSD, które w odróżnieniu od wcześniejszych wersji typu flash, mogą być używane w EFBS przez nawet 10 lat. W większość urządzeń klasy EFBS, posiadających dyski typu Flash SSD wydajność zaczyna się pogarszać po upływie od sześciu miesięcy do roku użytkowania, powiedział Amir Tirosh, prezes AirGator.

Urządzenia NavPad 10X i NAVPad X EFBS współdziałają z systemem Windows i pracują zarówno na bazie danych FAA jak i Jeppesena. Mogą być również skonfigurowane niestandardowo w dodatkowe oprogramowanie zwiększające ich produktywność w kokpicie, w tym elektroniczne bazy danych, dokumentacje, kalkulator wyważania, e-mail i inne. Ceny urządzeń NAVPad 8X zaczynają się od 3280$, a modelu NAVPad 10X od 3660$.

Strona producenta: http://www.airgator.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony