Przejdź do treści
 Gen. bryg. pil. Robert Cierniak i płk pil. Piotr Ostrouch na seminarium ISASI 2019 (fot. IMON ds.BL)

50. międzynarodowe seminarium ISASI 2019 w Hadze

W dniach 01-06.09.2019 r. w Hadze (Holandia) odbyło się 50-te międzynarodowe seminarium ISASI 2019 na temat: „The Aircraft, Future & Safety”. Głównym celem była wymiana doświadczeń w zakresie badania zdarzeń lotniczych zaistniałych w lotnictwie cywilnym oraz wojskowym (państwowym).

Inspektorat MON ds. BL reprezentowali: gen. bryg. pil. Robert Cierniak i płk pil. Piotr Ostrouch.

W trakcie seminarium udzielono wszechstronnych informacji o wynikach prac komisji z różnych krajów biorących czynny udział w spotkaniach stowarzyszenia oraz deklaracji ewentualnego wsparcia w procesie ich wyjaśniania w obszarze obowiązujących przepisów i zawartych porozumień.

Ważnym punktem spotkania była możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi (narzędziami badawczymi) wykorzystywanymi w procesie badań zdarzeń lotniczych.

W trakcie seminarium poruszano tematykę dotyczącą zdarzeń lotniczych z poprzednich lat, udziału czynnika ludzkiego, badania zdarzeń polegających na błędach podczas startów i lądowań, metodologii badań, wyciągniętych wniosków oraz rekomendacji po zaistniałych katastrofach lotniczych.

Ciekawym punktem seminarium było przedstawienie zdarzeń zaistniałych podczas lotów w przestrzeni kosmicznej, które będą coraz częściej badane ze względu na udostępnienie prywatnym korporacjom pojazdów wysyłanych na orbitę ziemi.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony