Kulisy nagrody z FAI – wywiad z Ryszardem Witkowskim

Wywiad Polska Mówi z Ryszardem Witkowskim, fot. youtube

Na portalu Polska Mówi, którego redakcja przeprowadza wywiady z uznanymi i ciekawymi osobistościami, został opublikowany kolejny materiał filmowy z rozmowy z Ryszardem Witkowskim, wieloletnim prezesem Klubu Pilotów Doświadczalnych.

Ryszard Witkowski, jest jednym z pierwszych pięciu polskich pilotów śmigłowcowych, długololetnim pracownikiem naukowo-badawczym i pilotem doświadczalnym Instytutu Lotnictwa, a także biegłym sądowym ds. wypadków lotniczych i polskim delegatam do Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. |

Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI – zrzeszająca aerokluby poszczególnych państw założona została w 1905 roku w Paryżu. Siedzibą organizacji jest Lozanna. Nagrodami, które ta organizacja przyznaje wyróżniane są osoby z całego świata za ich wkład w światowe sporty lotnicze. Złoty Medal Lotniczy FAI jest z kolei najbardziej prestiżową nagrodą FAI, którą jako jedyny Polak i 15 osoba na świecie otrzymał Ryszard Witkowski.

Ryszard Witkowski jest też autorem książek i wykładowcą na politechnice w Cranfield w Anglii oraz w akademii oficerskiej w Misuracie w Libii. W 2017 r. wyróżniony został przez FAI Złotym Medalem Wiropłatowym.

Wywiad portalu Polska Mówi:


 


Czytaj również:
Klub Pilotów Doświadczalnych – to moje dziecko – wywiad z Ryszardem Witkowskim 

Źródło: Grzegorz Brychczyński
comments powered by Disqus