Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)
Źródło artykułu

Trwają XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

40 zawodników rywalizuje w Krośnie podczas tegorocznych XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. W niedzielę, 30 kwietnia w godzinach popołudniowych zawodnicy rozegrali 4 konkurencje.

W pierwszy dzień zawodów (30 kwietnia) ze względów bez pieczeństwa odwołany został poranny lot. Powodem były złe warunki atmosferyczne. W godzinach popołudniowych pogoda okazała się łaskawsza. Wspólny start zawodników odbył się z terenów zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie przy ul. Bursaki. Zawodnicy podczas lotu oceniani byli w czterech konkurencjach. Tego dnia, po jednym odbytym locie, na pierwsze miejsce z numerem startowym "19" wysunął się Rosjanin, Sergey Bazhenov mając na swoim koncie wynik 3656 pkt.

1 maja, pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych, udało się  o poranku rozegrać pięć konkurencji w powietrzu. Na ziemi pozostało czterech pilotów. Po łącznie rozegranych dziewięciu konkurencjach w dwóch lotach na pierwszym miejscu znajduje się zawodnik z Rosji, Ivan Menyaylo (7673 pkt.). Drugą pozycję w tabeli zajął Rokas Kostiuškevičius (7525 pkt.). Trzecie miejsce zachował Rimas Kostiuškevičius (7510 pkt.).
Wczorajszy wiatr sprawił, że ze względów bezpieczeństwa zawodników – popołudniowy start do konkurencji został odwołany.

Pełna punktację ze wszystkich konkurencji można zobaczyć TUTAJ.

Dziś jest ostatni dzień zawodów. Trzymajcie kciuki za pogodę.

Podobnie jak w ubiegłym roku Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc, urzędem miasta Krosna, agencją fotograficzno-reklamową Graffia oraz Krośnieńskim Portalem Ratowniczym Krosno112.pl zaprasza wszystkich wielbicieli fotografii i sportu balonowego do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego. Laureat konkursu otrzyma pamiątkową nagrodę z XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz gadżety partnerów.

"Balony w czerni i bieli oraz kolorze" – tak brzmi temat konkursu organizowanego po raz czwarty przez Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl w ramach odbywających się XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie (29.04 - 3.05).

Konkurs jest skierowany do amatorów fotografii. Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione dwie fotografie (dwóch laureatów), jedna wykonana techniką w kolorze, druga monochromatyczna (czarno-biała).

Poza techniką wykonania ważny jest pomysł i twórcza interpretacja tematu! Operuj subtelną grą światła i cienia, kompozycją kadru oraz zamknij swoją interpretację w obrazie fotograficznym. Wychwyć w otaczającej rzeczywistości piękno balonowego pejzażu. Pamiętaj: fotomontaże zostaną odrzucone, jako niezgodne z regulaminem. Nie zwlekaj, chwytaj za sprzęt już dziś!

Warunki techniczne
Jedna osoba może zgłosić tylko 2 zdjęcia zrobione w wersji kolorowej lub monochromatycznej (czarno-białe). Dla zwycięzców przewidziano pamiątkową nagrodę, a także pokonkursową publikację najlepszych prac na portalu KrosnoCity.pl oraz na oficjalnej stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl

Zdjęcia można przesyłać do 7 maja 2017 r. na adres konkurs@krosnocity.pl. W tytule należy wpisać: KONKURS FOTO-BALONY.

Więcej informacji w Regulaminie na stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony