Pierwszy Gulfstream G650 w Chinach

Gulfstream G650

Firma Gulfstream dostarczyła pierwszy egzemplarz biznes jeta dalekiego zasięgu G650 na rynek chiński, przekazując posiadający jeszcze amerykańskie znaki rejestracyjne samolot firmie Minsheng Financial Leasing (MSFL).

Opisując posunięcie jako "znaczące", prezes Gulfstream Mark Burns tłumaczył: "Ruch ten podkreśla istotę zaspokajania stale rosnącej potrzeby wykonywania długich podróży biznesowych w Chinach, a współpraca z MSFL odgrywa znaczącą rolę w umacnianiu obecności produktów Gulfstreama w regionie i zapewnia kontynuację dobrych wyników sprzedaży G650ER ".

Popyt na model G650 sprawia, że firma posiada dwuletnie zaległości w jego dostawach. Samolot ten jest oferowany w dwóch wersjach, standardowej z zasięgiem 11,5 tys. km oraz z wydłużonym zasięgiem 13,4 tys. km. Jak informuje producent, dwusilnikowy odrzutowiec wyznacza trendy w sektorze lotnictwa, w którym ogólnoświatowa dekoniunktura spowodowała spadek zamówień na większość modeli.

Od wprowadzenia tego samolotu do sprzedaży w grudniu 2012 r., firma Gulfstream dostarczyła  już ponad 160 egzemplarzy G650. Natomiast MSFL posiada w swojej flocie 64 Gulfstreamy G450, z których pierwszy rozpoczął służbę w Państwie Środka w czerwcu 2010 r. W najbliższym czasie chiński nadzór lotniczy ma wydać certyfikat typu modelu G650, co umożliwi użytkowanie go na miejscowych znakach rejestracyjnych. 

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus