Przejdź do treści
Drony realizujące dostawy medykamentów, fot. Flight Global
Źródło artykułu

Firma UPS rozpoczęła codzienne testy dostaw dronami

Firma UPS rozpoczęła codzienne testy dostaw przesyłek przez bezzałogowe statki powietrzne, wykonując loty z probówkami dla szpitala WakeMed w Północnej Karolinie. Operacje, które rozpoczęły się 26 marca, są nadzorowane przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA) oraz Departament Transportu stanu Północnej Karoliny. Oba organy regulacyjne analizują wszystkie aspekty związane z wprowadzeniem nowej usługi i starają się ustanowić jak najlepsze przepisy określające zasady wykonywania lotów z dostawami.

Bezzałogowy M2 quadcopter, zbudowany przez kalifornijską firmę Matternet, będzie wykonywał loty z dostawami wzdłuż wcześniej ustalonych tras. Każdy dron wyposażony jest w cztery śmigła zamontowane na czterech ramionach. W luku kadłuba konstrukcji znajduje się przestrzeń, gdzie mogą być przewożone przesyłki o masie do 2,25 kg. Silniki bezzałogowca czerpią energię z baterii litowo-jonowych zapewniając możliwość wykonywania lotów na odległość ok. 20 km.

UPS i WakeMed poinformowały we wspólnym oświadczeniu, że transport środków medycznych przy pomocy dronów może sprawić, że wysiłki zespołów ratujących życie mogą być skuteczniejsze dzięki unikaniu opóźnień podczas transportu drogowego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dostaw próbówek. Jeśli testy okażą się sukcesem, mogą one zainspirować inne szpitale i firmy medyczne do wdrożenia podobnych rozwiązań we własnych jednostkach. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony