II Bałtowska Fiesta Balonowa – nowy termin

Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa (fot. kadr z filmu na youtube.com)

W drugi weekend marca zapraszamy na II Bałtowską Fiestę Balonową. Impreza odbędzie się w dniach 08-10.03.2019 r. w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym i została przełożona ze stycznia, kiedy to warunki atmosferyczne uniemożliwiły jej przeprowadzenie.

Sukces I Bałtowskiej Zimowej Fiesty Balonowej spowodował, że zatęskniliśmy za tym miejscem oraz ciepłym przyjęciem gospodarzy i publiczności – mówią organizatorzy. – Kapryśna aura nie pozwoliła na przeprowadzenie imprezy w terminie, więc musimy przemianować ją na Bałtowska Fiestę Balonową – bo czy będzie zimowa – to się dopiero okaże – dodają.

W programie zaplanowane są 4 loty 08, 09 i 10.03.2019 r. Istnieje możliwość lotu podczas fiesty. Program zawodów na stronie www.fiestybalonowe.pl

Dlaczego warto przyjechać na II Bałtowską Fiestę Balonową?

Proces stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki jest bardzo widowiskowy. A potem balony unoszą się do nieba i to widok wart uwagi. – Po zapadnięciu zmroku, ok. g. 18.30 – planujemy pokaz nocny, tzw. Night Glow, przy stoku – gdzie z otwartych palników popłyną kilkumetrowe słupy ognia rozjaśniające ciemność. Spektakl ognia wzbogaci muzyka – opowiadają organizatorzy.

Starty balonów i naloty „na krzyż” odbywać się będą na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. W zawodach uczestniczyć będzie około 15 balonów na ogrzane powietrze, w tym jeden tzw. Chopper – jedyny w Polsce i nieliczny wśród balonów na świecie, który zamiast kosza ma ławeczkę z uprzężą; podczas lotu nogi pasażerów zwisają w powietrzu. Będzie też replika balonu Montgolfiera; można będzie uzyskać historyczny klimat na pamiątkowych zdjęciach.

Wśród konkurencji balonowych mają się odbyć m.in. pogoń za lisem (z balonu „lisa”, który wystartuje pierwszy, po wylądowaniu w pobliżu stoku wysiądzie sędzia i rozłoży krzyż, do którego pozostali piloci będą próbowali wrzucić marker).

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: fiestybalonowe.pl
comments powered by Disqus