Festyn Lotniczy zmiany w programie

Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta"

Organizatorzy Festynu Lotniczego "Lotnisko bliżej miasta" zmuszeni byli do korekty programu imprezy.
Główna zmiana dotyczy godziny przylotu i odlotu śmigłowca szturmowo-bojowego Mi24:

08:50 – 09:05 (sobota) przylot i lądowanie śmigłowca Mi24 z Inowrocławia,
14:20 – 14:40 (niedziela) przygotowanie do startu i odlot śmigłowca Mi24

Jednocześnie Organizatorzy informują, że opublikowany program nie ulegnie już zmianie. 

Cały program:

21 maja 2011 (sobota)

08:00 – 08:15 Marek Szufa – akrobacja samolotem Christen Eagle
08:15 – 08:25 - Skoki spadochronowe
08:25 – 08:40 – loty zespołu 3 samolotów AT3
08:40 – 08:50 – prezentacja w locie śmigłowca Robinson R44
08:50 – 09:05 – przylot i lądowanie śmigłowca Mi24 z Inowrocławia
08:00 – 11:00 – przyloty samolotów biorących udział w festynie
08:00 – 20:00 Wystawa sprzętu lotniczego
10:00 – 18:00 zawody modelarskie
09:50 – 10:00 skoki spadochronowe
10:00 – 10:15 akrobacja szybowcowa
10:15 – 10:25 przelot szybowca Jantar Std. z wodą
10:25 – 10:35 przelot niski samolotu z szybowcem na holu
10:35 – 10:45 skoki spadochronowe
10:45 – 11:00 loty motolotniowe
11:00 – 11:20 przelot szybowca Czapla oraz Lis
11:20 – 11:50 prezentacja samolotu Socata TB9 Tampico, Socata TB10 Tobago, Jungmann, Zlin 526F, Silvaire Phantom 2
11:50 – 12:00 skoki spadochronowe
12:00 – 12:20 pokaz i przelot śmigłowca Robinson R44
12:20 – 12:45 prezentacja wiatrakowców w locie
12:45 – 13:05 loty zespołu 3 samolotów AT3
13:05 – 13:10 skoki spadochronowe
13:10 – 13:25 przelot samolotów RWD5, Taylorcraft "Auster V", Piper Cub, Junior JK 05, Koliber 150
13:25 – 13:30 – loty 3XTRIM
13:30 – 13:45 – strącanie baloników przez samoloty ultralekkie
13:45 – 14:00 – przelot Cessna Caravan
14:00 – 14:10 – samolot Husky
14:10 – 14:25 - Marek Szufa – akrobacja samolotem Christen Eagle
14:25 – 14:30 – skoki spadochronowe
14:30 – 14:40 – akrobacja szybowcowa
14:40 – 14:55 - lot samolotu AN2
Od godziny 15:00 Powiatowe Święto Sera - Konkursy i zabawy dla najmłodszych z nagrodami
14:55 – 15:15 –przelot samolotu Dromader, zrzut wody
15:15 – 15:30 – przylot śmigłowca Robinson R44
15:30 – 16:00 - oficjalne otwarcie Festynu i Powiatowego Święta Sera
16:00 – 16:10 - Przelot pary samolotów wojskowych F-16
16:10 – 16:20 - Musztra Paradna Orkiestry Dętej
O godz. 16:00 Powiatowe Święto Sera - Patelnia plenerowa i Ser w roli głównej wraz z prezentacjami kulinarnymi.
16:20 – 16:35 - Marek Szufa – akrobacja samolotem Christen Eagle
16:35 – 17:00 – prezentacja samolotów Jungmann, Zlin 526F, Cessna Caravan, loty zespołu 3 samolotów AT3
17:00 – 17:20 - pokaz grupy akrobacyjnej „Żelazny”
17:20 – 17:35 – przeloty Silvaire Phantom 2, RWD5, Koliber 150
17:35 – 17:50 - Taylorcraft "Auster V", Piper Cub, Junior JK 05
17:50 – 18:00 – skoki spadochronowe
18:00 – 21:00 - Parada balonów i motolotni oraz prezentacja w locie szkolnych i zabytkowych szybowców, loty samolotowe
21:00 – 22:00 Inscenizacja historyczna I wojny światowej
22:00 Koncert gwiazdy po którym nastąpi festiwal sztucznych ogni

22 maja 2011 (niedziela)

10:00 Otwarcie lotniska dla publiczności
8:00 – 13:00 Zawody modelarskie „Memoriał H. Jerzyka – Finał”
10:00 – 20:00 Wystawa sprzętu lotniczego
10:00 – 11:15 Prezentacja w locie użytkowników statków powietrznych biorących udział w festynie:
- paraplany (lot dywanowy)
- szybowiec Czapla
- szybowiec Puchacz
- szybowiec Mucha standard
- szybowiec Lis
- samolot RWD5
- samoloty ultralekkie
- samolot Husky
- samolot Zlin 526
- samolot Koliber
- samolot Auster
- wiatrakowce i motolotnie
- paralotnie z napędem
11:15 – 11:30 Pokaz samolotu TS-8 „Bies”
11:30 – 12:00 Konkurencje lotnicze dla uczestników festynu oraz konkurencje dla pilotów (m. in. strącanie baloników samolotami)
12:00 – 12:15 przelot Cessna Caravan
12:15 – 12:30 pokaz wiatrakowców
12:30 – 12:45 loty zespołu 3 samolotów AT3
12:45 – 12:50 skoki spadochronowe
12:50 – 13:00 prezentacja w locie samolotu RWD5
13:00 – 13:20 Jungmann, Zlin 526F
13:20 – 13:30 pokaz i przelot śmigłowca Robinson R44
13:30 – 13:40 akrobacja szybowcowa
13:40 – 13:45 przelot szybowca Jantar Std. z wodą
13:45 – 13:50 przelot niski samolotu z szybowcem na holu
13:50 -14:00 skoki spadochronowe
14:00 – 14:20 Akrobacja Marka Szufy na samolocie Christem Eagle
14:20 – 14:40 przygotowanie do startu i odlot śmigłowca Mi24
14:40 – 15:00 pokaz grupy akrobacyjnej „Żelazny”
15:00 – 15:20 prezentacja w locie szkolnych i zabytkowych szybowców
15:20 – 15:40 przelot samolotu Dromader, zrzut wody
15:40 – 15:50 przelot samolotu Husky
15:50 – 16:05 loty motolotni
16:05 – 16:20 samolot AN2
16:20 - 16:25 skoki spadochronowe
16:25 – 16:45 Taylorcraft "Auster V", Piper Cub, Junior JK 05
16:45 – 17:15 strącanie baloników przez samoloty ultralekkie
17:15 – 17:40 prezentacja samolotu Socata TB9 Tampico, Socata TB10 Tobago, Jungmann, Zlin 526F, Silvaire Phantom 2
17:40 – 18:00 paralotnie, motolotnie, balony
18:00 Oficjalne zakończenie Festynu
18:30 Odlot samolotów

Szczegółowe informacje o festynie na stronie www.festynostrow.pl

Źródło: festynostrow.pl
comments powered by Disqus