VIII Festiwal Modelarski Jaworzno

VIII Festiwal Modelarski Jaworzno (fot. festiwal.sielata.com.pl)

Prezydent Miasta Jaworzna, Muzeum Miasta Jaworzno, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Modelarnia Lotnicza w Jaworznie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaworznie zapraszają na VIII Festiwal Modelarski Jaworzno, który odbędzie się w dniach 2-3.09.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II, przy ul. Północnej 9a w Jaworznie.

Celem Festiwalu jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku.

Festiwal Modelarski w Jaworznie ma charakter konkursu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Uczestnik zawodów może zgłosić cztery modele w każdej klasie. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany, przeróbki itp. Posłuży ona w wypadku kwestii dyskusyjnych oraz do oceny w klasie otwartej.

We wszystkich klasach konkurs rozegrany zostanie w grupach wiekowych:
- młodzik (zawodnicy do 13 lat),
- junior (zawodnicy od 13 do 18 lat),
- senior (zawodnicy powyżej lat 18).

Opłaty startowe:
- młodzik (zawodnicy do 13 lat) - gratis,
- junior (zawodnicy od 13 do 18 lat) - 5 zł,
- senior (zawodnicy powyżej 18 lat) - 10 zł.

W każdej kategorii przyznane zostaną wyróżnienia i okolicznościowe dyplomy. Dodatkowo zostaną wręczone nagrody specjalne, a wśród nich: Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna - za najładniejszy model konkursu, Puchar Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich - za najlepiej wykonany modelu samolotu Polskiej Konstrukcji, Nagroda im. Karola Pniaka - za najlepiej wykonany model samolotu na którym latali, walczyli Polacy, Puchar IrKa - nagroda dla modelarza który wykonany model polskiego samolotu września 1939, Puchar za najlepszy model lotniczy w skali 1/72, Puchar Michała Macioszka "Za najlepiej wykonany model - widziany oczyma mechanika lotniczego" oraz wiele innych.

Program Konkursu - Wystawy:

2.09.2017 r. (sobota)
9:00-14:00 – przyjmowanie modeli i giełda modelarska,
14:00-18:00 – otwarcie zawodów zwiedzanie ekspozycji,
15:00 – odprawa sędziów,
15:30 – sędziowie rozpoczynają ocenę modeli zgłoszonych do konkursu.

3.09.2017 r. (niedziela)
9:00-13:00 – wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, imprezy towarzyszące,
14:00 – ogłoszenie wyników konkursu, uroczyste zakończenie festiwalu,
ok. 15:30 – wydawanie modeli.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: www.festiwal.sielata.com.pl

Źródło: festiwal.sielata.com.pl
comments powered by Disqus