Balonowe niebo nad Krosnem za nami

XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. Artur Banaś/EPKR Spotters)

Już po raz XX, jubileuszowy miłośnicy sportu balonowego spotkali się na Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie.

Był tam również Artur Banaś – członek Grupy EPKR Spotters w Krośnie, która jest grupą ludzi z Krosna i okolic, kochających przebywać na lotniskach i podziwiać piękno statków powietrznych. Artur Banaś tak w kilku słowach zrelacjonował tę imprezę:

"W tym roku dzięki kumulacji majowego weekendu zawody odbyły się dniach od 1 maja do 5 maja. Prognozy pogody oczywiście nic ciekawego nie zapowiadały. Jednak prognozy swoje a żywioł swoje. Na starcie zawodów stawiło się 31 złóg. Pierwszy raz w zawodach uczestniczył Krośnieński Team (za sterami Witold Filus SP-BTS), którego załogę stanowił nasz kolega Paweł Hawrot! Pierwszy raz też startowała załoga Cellfast (za sterami Kacper Pudło SP-BRK) reprezentując Mościcki Klub Balonowy.

Pogoda naprawdę pomimo złych prognoz spisała się znakomicie. Piękne starty balonów w mgle, loty po pogodnym niebie, nocne pokazy – to wszystko to Duch tej imprezy, to jest to coś, co wszystkich zaprasza do Krosna na Balony. My również przekazujemy tego Ducha w naszych fotografiach.

Same zawody to nie wszystko. Całemu wydarzeniu towarzyszy cała masa innych imprez. Kiermasze, karuzele, warsztaty, koncerty, pokazy. No i właśnie o tych ostatnich, o pokazach. W tym roku imprezę uświetnił Łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees Jet Team, latający na samolotach L-39 Albatros. Pokazowi temu jednak pogoda nie sprzyjała, ale dali z siebie co mogli, a my co mogliśmy w tych warunkach zrobić pokazujemy wam na naszych fotografiach w galerii.

Wracając do balonów udało się rozegrać 19 konkurencji. 1 miejsce przypadło Arkadiuszowi Iwańskiemu z Aeroklubu Włocławsiego (SP-BGT). 2 miejsce zajął Mateusz Rękas z Mościskiego Klubu Balonowego (SP-BBM), 3 miejsce dla Kostiuskevicius Rimas z Litwy (LY-OMS). Załoga naszego kolegi Pawła zajęła 7 miejsce. Zawodnikom gratulujemy!"


Wyniki ze wszystkich konkurencji można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Artura Banasia podczas dwudziestej edycji Górskich Zawodach Balonowych na stronie www.epkrspotters.pl

Źródło: epkrspotters.pl
comments powered by Disqus