Rosyjski pilot skazany w Radomiu nie zgadza się z wyrokiem Sądu Rejonowego

Extra 330

Zarówno obrońca jak i częstochowska prokuratura złożyły apelację od wyroku radomskiego Sądu Rejonowego w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej przez rosyjskiego pilota Wasilija P. podczas Światowych Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, sąd w Radomiu skazał rosyjskiego pilota na pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na okres roku, 10 tysięcy złotych grzywny oraz obciążenie kosztami procesu w wysokości ponad 2,8 tysiąca złotych.

W 2016 roku Wasilij P., lecąc samolotem akrobacyjnym na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Lotniczej WAAC 2016 w Radomiu, naruszył w strefę zakazu lotów. Do lądowania na lotnisku w podradomskim Piastowie sprowadzały go myśliwce F-16.


Sędzia Łukasz Lechowski odczytuje uzasadnienie wyroku (fot. kadr z filmu echodnia.eu)

W ocenie sądu, oskarżony jest winny zarzucanego mu czynu, a jego zachowanie cechował wysoki stopień szkodliwości społecznej. – Ruch lotniczy wymaga bezwzględnego przestrzegania przepisów, bowiem naruszenie może powodować naruszenie bezpieczeństwa – tłumaczył podczas wydania wyroku sędzia Łukasz Lechowski, odczytując kilkustronicowe uzasadnienie wyroku.

Cały artykuł czytaj na stronie: www.echodnia.eu


Przeczytaj również:
Kara dla rosyjskiego pilota, który podczas ŚDM naruszył strefę ograniczenia lotów

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus