Pierwsze atrakcje Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2018

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu (fot. Lucjan Fizia)

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu to trwająca dwa dni, cykliczna impreza plenerowa, w formie rodzinnego pikniku. W tym roku, w dniach 9-10 czerwca, na lotnisku Rybnik Gotartowice odbędzie się jej piąta już edycja.

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu to jedna z najbardziej widowiskowych imprez plenerowych w regionie przyciagająca rzeszę widzów. Akrobacje samolotowe w wykonaniu najlepszych pilotów i grup akrobacyjnych w Polsce, pokazy w locie zabytkowych samolotów, szybowce, spadochroniarze, do tego liczne atrakcje dla widzów zgromadzonych na lotnisku, gwarantują dobrą zabawę.

Czas rozpocząć prezentację gwiazd tegorocznego Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu.

Na tegorocznym Pikniku nie zabraknie pokazów akrobacji szybowcowej na najwyższym poziomie. Tym razem w wykonaniu siedmiokrotnego indywidualnego Mistrza Świata, Jerzego Makuli, który wykona pokaz na szybowcu MDM-1 Solo Fox.

Jerzy Makula to siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny drużynowy mistrz świata, trzykrotny indywidualny mistrz Europy, a także czternastokrotny mistrz Polski. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI. Zdobył Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI.
Jerzy Makula w marcu 2018r. został wybrany Prezesem Aeroklubu Polskiego.

Barwna i głośna formacja Follow Me miała być jedną z gwiazd już podczas ubiegłorocznych Dni Aeroklubu. Pogarszająca się pogoda sprawiła, że grupa lecąca z Czech musiała zawrócić, choć do lotniska w Rybniku pozostały im 4 minuty lotu. W tym roku obejrzymy ich podczas obu dni Pikniku.

Czeska grupa pokazowa zaprezentuje swój występ na czterech samolotach typu Zlin (226MS i 326MF). Ich domeną nie są akrobacje, lecz ekstremalnie ciasne utrzymywanie formacji w trakcie dynamicznych przelotów na niewielkich wysokościach. Odległości pomiędzy samolotami momentami wynoszą ok. 2 metry! Wykonują to z taką precyzją, że obserwując ich pokaz można odnieść wrażenie, że oglądamy jeden samolot a nie cztery. Warto ten pokaz precyzji zobaczyć na własne oczy!

Fani lotnictwa, którzy w drugi weekend czerwca odwiedzą lotnisko Rybnik Gotartowice, będą mogli też skorzystać z okazji by zobaczyć Rybnik z okien samolotu! Loty widokowe od zawsze sa jedną z najatrakcyjniejszych pozycji w programie Pikników Lotniczych. Podczas tegorocznej edycji Dni Aeroklubu loty odbywać się będą czteroosobowym samolotem Cessna 172C.

Dni Aeroklubu, to nie tylko podniebne atrakcje w wykonaniu pilotów samolotów i szybowców. Na terenie Pikniku będzie czekał również przygotowany bogato wyposażony Lunapark, a w nim wiele atrakcji dla każdego, od najmłodszych po ich rodziców. Wirujące gondole i młoty, kolejka górska, samochodziki i ciuchcia dla dzieci, skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, tor przeszkód i wiele innych.

Wkrótce kolejne informacje, a już dziś zapraszamy w dniach 9-10 czerwca na lotnisko w Rybniku!

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus