W Ostrawie odbywają się Dni NATO 2012

Dni NATO w Ostrawie

W dniach 22-23 września w Ostrawie odbywa się 12 edycja NATO Days In Ostrava i równocześnie trzecia Czech Air Force Days. Są to największe wojskowe pokazy lotnicze organizowane w Europie Środkowej. Głównym zamierzeniem Dni NATO jest przybliżenie widzom szerokiego zakresu dostępnych środków obrony Republiki Czeskiej i jej sojuszników z ramienia NATO. 

Podczas imprezy można zobaczyć statki powietrzne należące m.in. do Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Grecji, Litwy, Holandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii i USA. W powietrzu zaprezentują się m.in. grupy akrobacyjne Turkish Stars, Red Arrows i Baltic Bees, a także w pokazach solowych Eurofighter Typhoon, JAS-39 Grippen, F-16, Mig-29AS, Black Hawk, Tucano T-1, B-52, Mirage 2000N, polskie SU-22M4 i Mi-8 oraz wiele innych. 

Ciekawostką pokazów jest, iż na miejscowym lotnisku odbywa się normalny ruch pasażerski, który musi zostać skoordynowany z pokazami w powietrzu. Pierwsze Dni NATO zostały zorganizowane w 2001 r.

Szczegóły dotyczące imprezy, program i relacja, dostepne są na stronie www.natodays.cz

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus