ACI: Pracownicy lotnisk powinni być szczepieni przeciw COVID-19 priorytetowo

Check in w terminalu lotniska, fot. Vinci

Airports Council International (ACI) World wezwał rządy do uznania pracowników lotnisk za priorytetowych i wdrożenia ich w programy szczepień zaraz po zaspokojeniu potrzeb osób najbardziej narażonych na COVID-19 oraz pracowników służby zdrowia.  

Zatrudnieni na lotniskach to pracownicy pierwszej linii, którzy mają codzienny kontakt z pasażerami, więc nadanie im priorytetu szczepień pokaże, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i personelu pozostaje dla branży sprawą najwyższej wagi. Co istotne, lotnictwo będzie odgrywać coraz większą rolę wspierając odbudowę więzi społecznych i gospodarek po pandemii COVID-19.

Ponieważ rozpoczyna się globalne wdrażanie szczepionek, jasne jest, że szczepienia są traktowane priorytetowo dla osób najbardziej narażonych w naszym społeczeństwie i kluczowych pracowników służby zdrowia, którzy robią tak wiele, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie” - tłumaczył prezes ACI, Luis Felipe. „Ponieważ ta kluczowa grupa jest już szczepiona, ważne jest, aby inne otrzymały szczepionki priorytetowo, co pomoże im wesprzeć globalne wyjście z pandemii.

Lotnictwo będzie kluczowym czynnikiem przyspieszającym wychodzenie z pandemii poprzez transportowanie podstawowych towarów, w tym oczywiście szczepionek, oraz poprzez korzyści gospodarcze i społeczne, które są dostarczane społecznościom, którym służą lotniska. Około 60 procent osób zatrudnionych w sektorze lotniczym pracuje na lotniskach, dlatego ważne jest, aby rządy uznały pracowników portów lotniczych za zasadniczo istotnych i przyznały im priorytet w zakresie szczepień, tak aby mogli pomóc w powrocie koniunktury, na którą cały świat liczy”, dodał.

Źródło: aci.aero
comments powered by Disqus