CUMULUSY 2016 – dziś ostatni dzień głosowania finałowego

Cumulusy 2016

W głosowaniu smsowym, spośród wszystkich Nominowanych, dziesięciu z nich, z największą liczbą głosów, awansowało do głosowania finałowego, które rozpoczęło się 2 lutego.

Dziś (16 lutego) jest ostatni dzień głosowania finałowego. Swój głos na ulubionego sportowca lub załogę można oddać wysyłając SMS o treści TC.PC.NR pod nr 71068, gdzie NR oznacza numer zawodnika/załogi, a koszt wysłania SMS wynosi 1, 23 PLN brutto.

Z jednego numeru telefonu można wysyłać nie więcej niż 10 smsów na dobę na każdego z finalistów.

Wśród głosujących organizatorzy plebiscytu rozlosują następujące nagrody:
– trzy roczne prenumeraty polskiego czasopisma lotniczego,
– dwa podwójne zaproszenia na Galę Finałową,
– bilety do kina.

Ostateczne wyniki głosowania i Zwycięzcę 2. Plebiscytu na 10 najlepszych polski sportowców lotniczych Cumulusy 2016 poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 18. lutego 2017 r. w hotelu Airport Hotel Okęcie. Gościem Specjalnym Gali Finałowej będzie Michał Gierlach, który jako jedyny Polak startuje w tym roku w wyścigu paralotniowym Red Bull X-Alps.

Podczas finału plebiscytu Cumulusy 2016 obecnych będzie wielu mistrzów lotniczych, wybitnych sportowców oraz osoby, dla których sport lotniczy jest bliski sercu. Tak podniosłe wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez stosownej oprawy artystycznej. Muzycznych wzruszeń, uniesień i przeżyć na najwyższym, mistrzowskim poziomie dostarczą:
• Agnes Violin – diamentowe skrzypce i ekspresyjny występ przeniosą odbiorców w zupełnie inny wymiar,
• Kasia Kowalska – to będzie bardzo, bardzo wyjątkowy i specjalny koncert, z pewną niespodzianką w repertuarze... ten głos, wrażliwość, emocjonalny przekaz i nastrój poruszą każde serce,
• DJ ADAMUS – sprawi, że na parkiecie będzie istne szaleństwo i śmiało można napisać, że tego dnia będzie to najlepsza impreza karnawałowa na świecie.

Chcesz uczestniczyć w tym niezwykłym święcie sportowców lotniczych? Jedyna szansa na zdobycie zaproszeń to udział w konkursach.

Wśród osób, które głosowały w trzecim i czwartym etapie plebiscytu (głosowanie na Nominowanych i głosowanie na Finalistów) rozlosowane zostaną następujące nagrody:
– spotkanie i wspólny trening ze zwycięzcą Plebiscytu 2016,
– jeden voucher dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu Airport Hotel Okęcie,
– jedna roczna prenumerata polskiego czasopisma lotniczego,
– bilety do kina.

Zwycięstwo Twojego faworyta zależy od Ciebie, zagłosuj! Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę – Złotego Cumulusa oraz nagrodę główną w wysokości 10 000,00 PLN!

Lista 10 Finalistów Plebiscytu Cumulusy 2016:

•  Leszek Małmyga

Zawodnik Aeroklubu Ziemi Lubuskiej członek modelarskiej Kadry Narodowej seniorów od 2000 roku. Indywidualny Wicemistrz Świata w konkurencji S4A oraz zespołowy Mistrz Świata w konkurencji S4A (2016 FAI World Championships for Space Models). Złoty medalista Mistrzostw Polski w konkurencji: S4A, S6A oraz S8E/P. Srebrny medalista MP w konkurencji S9A. Brązowy medalista MP w konkurencji S1B. Zdobywca pierwszego miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w konkurencji S4A i S9A drugiego miejsca w S6A oraz trzeciego w konkurencji F3K i S8E/P. Pierwsze miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata w konkurencji S9A (Kraków Cup 2016) oraz S4A (Nowy Targ Cup 2016). W zawodach zaliczanych do Pucharu Polski zdobył: Zielona Góra 2016 F3K 2 miejsce; Włocławek 2016 S4A 1 miejsce, S9A 1 miejsce, S6A 3 miejsce, S8E/P 3 miejsce; Kraków 2016 S9A 1 miejsce, S4A 2 miejsce, S8E/P 2 miejsce; Krosno 2016 F3K 3 miejsce; Nowy Targ 2016 S4A 1 miejsce, S6A 1 miejsce.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.8 pod numer 71068.

•  Paweł Kozarzewski

Członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej od 2013 roku II European Paramotor Slalom Championship - Bornos Hiszpania Drużyna – złoto IX World Paramotor Championship – Popham Anglia Drużyna narodowa – brąz XVIII Mistrzostwa Polski Klasyczne – Serock Indywidualnie – złoto I Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Technicznych – Wrocław Indywidualnie – srebro I Puchar Polski 2016 Indywidualnie – złoto.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.5 pod numer 71068.

•  Zofia Garwacka i Agata Kuchta

Członkinie Rajdowej Samolotowej Kadry Narodowej oraz Kadry Juniorów. Pierwsza w historii w pełni kobieca załoga na Rajdowych Mistrzostwach Świata; 20th World Rally Flying Championship, Santa Cruz - VI miejsce indywidualnie i II drużynowo w kategorii Advanced; 6. Rajdowe Mistrzostwa Polski w Nowym Sączu - V miejsce.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.7 pod numer 71068.•  Piotr Lewandowski


Srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced w klasyfikacji drużynowej. IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced w klasyfikacji indywidualnej.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.2 pod numer 71068.
•  Team CF Poland (Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago, Paweł Michalski)


Od trzech lat grupa sympatyków skoków Canopy Formation (budowanie formacji na czaszach) należących do TEAM WORLD (uczestników Rekordu Świata z 2007r.). W trakcie spotkań które odbyły się na przełomie 2015 - 2016 w Niemczech, Holandii, Estonii i Polsce (czerwiec 2016) wyłoniono grupę 40 osób zaproszonych do Euro Crew-Dogs TEAM -w tej grupie znalazło się aż 8 Polaków. W dniu 08.10.2016 w holenderskim Teuge w drugim dniu zgrupowania, w trzeciej próbie tego dnia udało się utworzyć formację 25 osobową. W skoku tym brało udział 5 Polaków, byli to: Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago i Paweł Michalski. 20% Rekordu Europy to Polacy. Poprzedni rekord 20 osobowy z 2008 roku został pobity. Ponadto Michał Balonis, Marcin Bąk i Paweł Michalski reprezentowali Polskę na Mundialu Spadochronowym w Chicago we wrześniu 2016 w trakcie którego pobili swój własny Rekord Polski w ilości formacji na czas w konkurencji CF2SQ, plasując sie na 11 miejscu.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.23 pod numer 71068.

•  Krzysztof Romicki

Członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej od 2004 roku II European Paramotor Slalom Championship - Bornos Hiszpania Sztafeta klasa PL1 – srebro Drużyna – złoto IX World Paramotor Championship – Popham Anglia Drużyna klasa PL1 – złoto Drużyna narodowa – brąz XVIII Mistrzostwa Polski Klasyczne – Serock Indywidualnie – srebro I Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Technicznych – Wrocław Indywidualnie – złoto.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.4 pod numer 71068.

•  Jarosław Sysio i Marcin Skalik

Członkowie Rajdowej Samolotowej Kadry Narodowej. Zdobywcy srebrnego medalu w klasie Advanced na Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Świata w Santa Cruz- 20th World Rally Flying Championship. Najlepsi w klasie Advanced w Polsce- zwycięzcy wszystkich polskich zawodów, Mistrzowie Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.10 pod numer 71068.


•  Mirosław Wrześniewski


Członek Narodowej Kadry Akrobacyjnej od 2013 roku. Brązowy medal w klasyfikacji ogólnej, brązowy medal w klasyfikacji programów nieznanych oraz srebrny medal w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej 2016 w klasie Advanced (Matkopuszta, Węgry). Brązowy medal Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej 2016 (Wrocław, Szymanów).
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.16 pod numer 71068.


•  Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek

Srebrny medal indywidualny i tytuł Vice Mistrzów Świata na XX Mistrzostwach Świata w lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym, w klasie mistrzowskiej Unlimited (Santa Cruz, Portugalia). W klasyfikacji drużynowej również srebrny medal MŚ. Mistrzowie Polski w Lataniu Rajdowym kat. Unlimited (Łososina Dolna). Zwycięzcy klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski kat. Unlimited. Indywidualnie - Michał wygrał po raz drugi z rzędu Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, a Marcin zdobył brązowy medal Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Juniorów. Załoga kuzynów niezmiennie reprezentuje Aeroklub Krakowski. Michał na co dzień jest kapitanem Boeinga 737, a Marcin studiuje w "Szkole Orląt" w Dęblinie.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.11 pod numer 71068.

•  Oliwia Stańczykowska i Ryszard Michalski

Reprezentanci Aeroklubu Łódzkiego w sporcie samolotowym. Członkowie Rajdowej Samolotowej Kadry Narodowej, aktualni Rajdowi Vice- Mistrzowie Polski, zdobywcy 1(2015) i 2(2016) miejsca na Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych.
Aby zagłosować, wyślij SMS o treści TC.PC.25 pod numer 71068.
Więcej informacji dostępnych jest tutaj


Przeczytaj również:
Konkurs nr 2 dla głosujących w plebiscycie CUMULUSY 2016
Konkurs nr 3 dla głosujących w plebiscycie CUMULUSY 2016
Źródło: cumulusy.pl
comments powered by Disqus