Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rejony lotów paralotniowych AAA na mapie VFR

Na stronie Stowarzyszenia Paralotniarzy Cumulus24 opublikowana została informacja dotycząca rejonów lotów paralotniowych AAA, które pojawiły się w najnowszej edycji mapy VFR. Zapraszamy do lektury.

"W najnowszej edycji mapy VFR pojawiły się nowe rejony lotów paralotniowych AAA (a ogólnie rejonów o wzmożonej aktywności lotów rekreacyjnych i sportowych), które zgłosiłem jakiś czas temu do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Uspakajam, że nie są to żadne strefy, czy w inny sposób wydzielona przestrzeń powietrzna. Jest to jedynie rejon informujący innych użytkowników przestrzeni powietrznej o wzmożonej aktywności lotów paralotniowych. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo naszych lotów i upowszechnić świadomość pilotów innych SP o naszej obecności. Obszary  znajdują się bezpośrednio przy startowiskach, gdzie odbywają się loty termiczne i żaglowe. Przelotów nie uwzględniałem, bo trzeba by przykryć pół województwa. Poniżej przedstawiam rozpiskę obszarów w naszym rejonie. Wysokość jest podawana jako wysokość nad poziom morza. 6000 stóp to nieco ponad 1800 metrów a 3000 stóp to około 900 metrów.

AAA 156 – Nowy Borek – GND do 3000 stóp
AAA 175 – Dukla – GND do 6000 stóp – Obejmuje startowiska: Góra Cergowa, Góra Wapno, Mszana Paryj
AAA 176 – Korczyna Działy – GND do 6000 stóp
AAA 177 – Chełm koło Grybowa – GND do 6000 stóp – Obejmuje górę Chełm, miejscowość Ropa i obszar aż do Zalewu Klimkówka
AAA 178 – Roztoki – GND do 6000 stóp – Obejmuje Roztoki + Połoniny Wetlińską i Caryńską + Tarnicę
AAA 179 – Winnica Emitel – GND do 3000 stóp – Obejmuje wzgórze Winnica koło Dynowa (wieża Emitela jako punkt charakterystyczny) i dolinę Sanu od wjazdu do Dynowa (skrzyżowanie DW835<->DW884), przez Bachórzec, Sielnice aż do Nozdrzca
AAA 184 – Przemyśl – GND do 3000 stóp – Obejmuje obszar Przemyśla i okolic rozpięty na miejscowościach: Bolestraszyce, Hurko (skrzyżowanie z DK28), Kniażyce, Łętownia (Fort numer 8), Orzechowce"


Link do mapy: www.google.com/maps/

Mateusz Lubecki SP8EBC

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony