Przejdź do treści
Paralotnie na niebie (fot. cumulus24.pl)
Źródło artykułu

Rejony lotów paralotniowych AAA na mapie VFR

Na stronie Stowarzyszenia Paralotniarzy Cumulus24 opublikowana została informacja dotycząca rejonów lotów paralotniowych AAA, które pojawiły się w najnowszej edycji mapy VFR. Zapraszamy do lektury.

"W najnowszej edycji mapy VFR pojawiły się nowe rejony lotów paralotniowych AAA (a ogólnie rejonów o wzmożonej aktywności lotów rekreacyjnych i sportowych), które zgłosiłem jakiś czas temu do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Uspakajam, że nie są to żadne strefy, czy w inny sposób wydzielona przestrzeń powietrzna. Jest to jedynie rejon informujący innych użytkowników przestrzeni powietrznej o wzmożonej aktywności lotów paralotniowych. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo naszych lotów i upowszechnić świadomość pilotów innych SP o naszej obecności. Obszary  znajdują się bezpośrednio przy startowiskach, gdzie odbywają się loty termiczne i żaglowe. Przelotów nie uwzględniałem, bo trzeba by przykryć pół województwa. Poniżej przedstawiam rozpiskę obszarów w naszym rejonie. Wysokość jest podawana jako wysokość nad poziom morza. 6000 stóp to nieco ponad 1800 metrów a 3000 stóp to około 900 metrów.

AAA 156 – Nowy Borek – GND do 3000 stóp
AAA 175 – Dukla – GND do 6000 stóp – Obejmuje startowiska: Góra Cergowa, Góra Wapno, Mszana Paryj
AAA 176 – Korczyna Działy – GND do 6000 stóp
AAA 177 – Chełm koło Grybowa – GND do 6000 stóp – Obejmuje górę Chełm, miejscowość Ropa i obszar aż do Zalewu Klimkówka
AAA 178 – Roztoki – GND do 6000 stóp – Obejmuje Roztoki + Połoniny Wetlińską i Caryńską + Tarnicę
AAA 179 – Winnica Emitel – GND do 3000 stóp – Obejmuje wzgórze Winnica koło Dynowa (wieża Emitela jako punkt charakterystyczny) i dolinę Sanu od wjazdu do Dynowa (skrzyżowanie DW835<->DW884), przez Bachórzec, Sielnice aż do Nozdrzca
AAA 184 – Przemyśl – GND do 3000 stóp – Obejmuje obszar Przemyśla i okolic rozpięty na miejscowościach: Bolestraszyce, Hurko (skrzyżowanie z DK28), Kniażyce, Łętownia (Fort numer 8), Orzechowce"


Link do mapy: www.google.com/maps/

Mateusz Lubecki SP8EBC

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony