Chińscy piloci zawieszeni po tym jak podczas lotu wpuścili kobietę do kokpitu

Nieautoryzowana wizyta za sterami samolotu, fot. kyma.com

Chińscy piloci zostali zawieszeni w czynnościach po tym, jak zdjęcie kobiety siedzącej w kokpicie samolotu pojawiło się w mediach społecznościowych, wywołując oburzenie z powodu naruszenia zasad bezpieczeństwa.

Na zdjęciu opublikowanym na portalu społecznościowym Weibo widać, jak kobieta w cywilnym ubraniu zajęła miejsce kapitana. Pod fotografią można było przeczytać: „Jestem bardzo wdzięczna pilotowi! Naprawdę bardzo podekscytowana”.

3 listopada, fotografia została zauważona przez chińskiego blogera lotniczego, który stwierdził, że została ona wykonana podczas lotu w samolocie należącym do linii lotniczej Air Guilin. Skrytykował on przewoźnika za lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Po tej reakcji kobieta usunęła fotografię ze swojego konta, jednak zostało ono już przekopiowane i pojawiło się w innych serwisach. Linie lotnicze Air Guilin potwierdziły, że incydent miał miejsce 4 stycznia tego roku podczas lotu z miasta Guilin do Yangzhou we wschodnich Chinach.

W oświadczeniu, przewoźnik poinformował, że pilot, który wpuścił kobietę do kokpitu i umożliwił jej zajęcie miejsca za sterami został dożywotnio zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych, a inni członkowie załogi zostali zawieszeni na czas nieokreślony, w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Rzecznik przewoźnika oświadczył, że bezpieczeństwo swoich pasażerów zawsze traktuje jako najwyższy priorytet i podkreślił, że stosuje „politykę zerowej tolerancji dla wszelkich nieprofesjonalnych i niewłaściwych zachowań, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu lotniczemu”.

Źródło: CNN
comments powered by Disqus