III Gminny Festyn Latawca w Inowrocławiu

III Gminny Festyn Latawca w Inowrocławiu (fot. bsinowroclaw.pl)

Już po raz trzeci odbędzie się Gminny Festyn Latawca organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku. Impreza odbędzie się w dniu 27 września 2020 r. na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu przy ulicy Toruńskiej. Start o godz. 10:00.  Projekt współfinansowany jest przez Gminę Inowrocław.

Podczas Festynu odbędzie się konkurs latawcowy, którego uczestnikami mogą być dzieci i młodzież ze szkół Gminy Inowrocław oraz powiatu inowrocławskiego. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest „Kolorowe niebo”.

W konkursie mogą startować latawce dowolnej konstrukcji. Ocenie podlegają tylko latawce wykonane własnoręcznie. Ozdabiając latawiec należy pamiętać o haśle konkursu „Kolorowe niebo”. Długość holu dowolna.

Latawce będą oceniane w dwóch kategoriach: ogólne wrażenie (wykonanie, wygląd latawców-estetyka, nawiązanie do tematyki konkursu) oraz wysokość i długość lotów.

Zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymują dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Inowrocławiu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe pamiątki ufundowane przez sponsorów i sympatyków imprezy.

Zgłoszenia udziału w konkursie będą przyjmowane do 25 września 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku oraz w dniu festynu.

Więcej informacji w Regulaminie praz na stronie www.bsinowroclaw.pl

Źródło: bsinowroclaw.pl
comments powered by Disqus