Poszukiwania dwóch mężczyzn w Rewalu przez smigłowiec BLMW

Śmigłowce W-3WARM na lotnisku w Babich Dołach (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

W minioną sobotę załoga dyżurna SAR z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie prowadziła poszukiwania dwóch mężczyzn, zaginionych w okolicach plaży w Rewalu.

W sobotni wieczór, 26 lipca o godz. 20.07, załoga dyżurna SAR, pełniąca dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego w Darłowie, otrzymała zadanie poszukiwania dwóch mężczyzn, zaginionych w rejonie plaży w Rewalu. Śmigłowiec poszukiwawczo – ratowniczy W-3WARM Anakonda, dowodzony przez kmdr por. Wojciecha Koliczko wystartował o godzinie 20.20, kierując się do nakazanego punktu rozpoczęcia poszukiwań.

Pół godziny później maszyna weszła w rejon, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję oraz z prowadzącymi poszukiwania jednostkami Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Do godziny 21.55 przeszukano wyznaczony obszar, bez rezultatu. Dalsze działania przerwano z powodu zużycia paliwa i konieczności wykonania powrotu na lotnisko macierzyste, na którym załoga lądowała o godzinie 22.34. Działania poszukiwawcze kontynuowały jednostki nawodne Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Ciała obydwu mężczyzn odnaleziono po kilkunastu godzinach akcji.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus