Przejdź do treści
Źródło artykułu

13-latek w Chinach uruchomił i kołował po płycie dwoma samolotami

Chiński nastolatek został ukarany grzywną po tym, jak włamał się na lotnisko i uruchomił  dwa samoloty, którymi zaczął kołować po płycie. Ale po wszystkim zaoferowano mu możliwość odbycia w przyszłości kursu pilotażu.

Według Jiangsu TV, 15 czerwca 13-letni chłopiec zdołał dostać się na lokalne lotnisko w mieście Huzhou, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, gdzie uruchomił amfibię o wartości 273 tys. dolarów i wjechał nią w barierę. Następnie dostał się do innego samolotu, który także uruchomił i rozpoczął nim kołowanie po lotnisku, po czym porzucił statek powietrzny i uciekł. Całość zarejestrowały lotniskowe kamery przemysłowe.

Chłopcu nic się nie stało, ale spowodował on straty w wysokości 1162 dolarów (8000 juanów). Lotnisko osiągnęło porozumienie z jego rodzicami, którzy mają zapłacić 2000 juanów, ponieważ są zbyt biedni, by pozwolić sobie na pokrycie całości szkody.

Policja zatrzymała chłopca w jego domu, gdy ten odrabiał prace domowe. Po incydencie, zarządzający lotniskiem postanowił zwiększyć ochronę portu, ale też zaoferował chłopcu możliwość odbycia w przyszłości szkolenia do licencji. Wszyscy byli zaskoczeni, że 13-latek był w stanie opanować sterowanie samolotem bez doświadczenia lotniczego. Chłopiec tłumaczył, że obserwował jedynie jeden z samolotów jak był naprawiany dzień wcześniej. Dyrektor lotniska podkreślał, że musi on być bardzo sprytny, ponieważ „nie da się tego nauczyć tylko przez obserwację”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony