Festiwal Balonowy w Szczecinku 2018

Festiwal Balonowy w Szczecinku 2018 (fot. balonywszczecinku.pl)

Festiwal Balonowy to od lat cykliczna impreza, na stałe zapisana w kalendarzu imprez szczecineckich. W tym roku, w IX Festiwalu, swój udział zapowiedziało 55 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Francji,USA czy nawet Indii. Festiwal budzi coraz większe zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i regionu. Organizatorzy odnotowują również zainteresowanie turystów, planujących tak swój przyjazd nad morze, aby po drodze odwiedzić Szczecinek i zobaczyć balony. Dostają też sporo maili z zapowiedziami przyjazdu grup wyłącznie w celu podziwiania balonów.

W dniach 6-8 lipca 2018 r. Szczecinek znów ugości załogi balonowe z całej Europy, stając się ponownie największą imprezą balonową w Polsce.

Pierwszy start balonów został zaplanowany na 6 lipca o godz. 18:00.

Zdecydowaliśmy się ponownie zorganizować niezwykle widowiskową konkurencję o nazwie "Splash-or-Grab". Konkurencja wymyślona została przede wszystkim z myślą o Publiczności. Zadaniem pilotów będzie samodzielny wybór miejsca startu. Cel lotu umieszczony będzie mniej więcej na środku jeziora Trzesiecko. Będzie to pływająca platforma z 3-metrowa tyczką z flagą na szczycie. Zadaniem pilotów będzie wybór takiego miejsca startu przy zachowaniu minimum 2 km od celu i takiego przeprowadzenia lotu aby zgarnąć flagę z tej tyczki, nie dotykając jednocześnie tafli wody koszem. Cel będzie otwarty przez 1.5 godz. a więc ci piloci, którym nie uda się w pierwszym podejściu, mogą próbować ponownie – opowiadają organizatorzy.

 

Chcemy zachęcić Publiczność do kibicowania – najlepszym miejscem będzie brzeg jeziora lub pomosty. Łatwo można sobie wyobrazić 55 balonów nad jeziorem i wszystkie próbujące dolecieć do jednego konkretnego miejsca. Niektóre z nich z pewnością dotkną wody – to nie jest niebezpieczne ale na wszelki wypadek nad wszystkim czuwać będą 2 motorówki z OSiRu oraz WOPR – dodają. Konkurencja ta odbędzie się w niedzielę i rozpocznie około godziny 18:30.

Pozostałe konkurencje sportowe tzw. pogoń za lisem czyli pościg grupy balonów za jednym balonem, odbędą się w piątek około 18:30 oraz w sobotę również o godzinie 18:30. Dodatkowo w sobotę około godziny 5:30 rano odbędzie się lot balonów. Wszystkie starty balonów obdywać się będą na boisku OSiR w Szczecinku.

Niezwykle widowiskowo zapowiada się także Nocna Gala Balonów. Odbędzie się w sobotę, około godziny 22, jak zwykle na boisku bocznym OSiR w Szczecinku. Mamy już przygotowaną muzykę, a do występu w Gali zaprosimy aż 15 balonów, w tym nietypowe kształty. Jak co roku, do Szczecinka zjadą również niezwykle widowiskowe balony o nietypowych kształtach.

Dodatkowo po raz pierwszy, z myślą o naszych gościach, przygotowaliśmy strefę gastronomiczną, którą zorganizuje firma 5th Element ze Szczecina – zachęcają organizatorzy. Sponsorem wydarzenia została Kompania Piwowarska.

Dokładny program imprezy z omówieniem poszczególnych lotów opublikowany jest na stronie www.balonywszczecinku.pl

Organizatorzy zachęcają również do polubienia Facebookowej strony Festiwalu, gdzie publikują bieżące informacje. Dodatkowo wśród "lubiących" stronę losować będą lot balonem w czasie Festiwalu. Adres strony: www.facebook.com/balonywszczecinku/

Źródło: balonywszczecinku.pl
comments powered by Disqus