Załoga polskiego balonu gazowego przeleciała 1514 km

Załoga polskiego balonu gazowego przeleciała 1514 km

Polacy Krzysztof Zapart i Mateusz Rękas wystartowali w słynnym wyścigu America's Challenge. Wylądowali po przebyciu dystansu 1514 km!

Lądowanie nastąpiło przed 7:00 naszego czasu, czyli około północy czasu miejscowego, przy międzystanowej drodze nr 55, niecałe 40 km przed rzeką Mississippi, w stanie Missouri. Polacy pozostawali w powietrzu 46 godzin i 23 minuty.

Te wspaniałe osiągnięcia pozwoliły im na zajęcie II miejsca w 19 zawodach America's Challenge.

Krzysztof Zapart i Mateusz Rękas zadebiutowali w tegorocznych zawodach 58. Pucharu Gordona Bennetta, zajmując bardzo wysokie piąte miejsce. W powietrzu utrzymali się ponad 50 godzin i w tym czasie pokonali dystans 1136,82 km.

Zwyciężyli Anulfo Gonzalez i Angel Aguirre, którzy pokonali dystans 1912 km w ciągu ponad 53 godzin lotu.

Polacy nie zrealizowali swojego zamierzenia, jakim było pobicie przynajmniej jednego rekordu Polski - np. do pobicia rekordu w długości lotu zabrakło im 180 km. Zdarzyło się coś, co przesądziło o lądowaniu w takim momencie i Panowie na pewno nam o tym opowiedzą. Ale rekordy są w tym przypadku nieważne, Polacy ze Świdnickiego Klubu Balonowego zajęli II miejsce w jednych z najważniejszych zawodów na świecie! GRATULUJEMY !!!

Źródło: Balloon Club Swidnica
comments powered by Disqus