BAE Systems kontynuuje produkcję systemów walki elektronicznej dla samolotów F-35

F-35 w locie (fot. BAE Systems)

Firma BAE Systems otrzymała od korporacji Lockheed Martin zlecenie wytworzenia i dostawy dodatkowych systemów walki elektronicznej (WE) dla samolotów F-35 Lightning II z 15 i 16 serii produkcyjnych, części zamiennych i zestawów do modernizacji tych myśliwców, w celu zapewnienia pilotom zaawansowanej świadomości sytuacyjnej oraz zdolności do reagowania na zagrożenia, mogące zaistnieć podczas bojowych operacji powietrznych.

„Naszym celem jest zapewnienie zdolności, które gwarantują żołnierzom wyraźną przewagę na polu walki” – powiedziała Deborah Norton, wiceprezes ds. rozwiązań F-35 w BAE Systems. „Zawarty kontrakt podkreśla nasze partnerstwo z Lockheedem Martinem i wspólne zobowiązanie do dostarczania niedrogich, zrównoważonych i światowej klasy systemów walki elektronicznej, pozwalających stawić czoło ewoluującym zagrożeniom”.

Obecną umowę poprzedziły produkcja i dostawy przez BAE Systems – jako kluczowego partnera programu – ponad 500 systemów WE dla F-35, w tempie dostosowanym do produkcji płatowców w zakładach Lockheeda Martina. BAE Systems wspiera wszystkie etapy cyklu życia produktu, od rozwoju i produkcji po utrzymanie. Firma projektuje i rozwija nowe możliwości, pozwalające zwiększyć ofensywne i defensywne możliwości F-35, a także utrzymuje gotowość wspierania lotnictwa wojskowego na mocy umowy o zrównoważonym rozwoju logistycznym.

BAE Systems zobowiązała się dostarczać klientom niedrogie systemy WE szybko i sprawnie. W tym celu firma zainwestowała w unowocześnienie linii produkcyjnych, rozwój kompetencji pracowników i doskonalenie łańcucha dostaw, dążąc do zapewnienia, że wytwarzane przez nią zaawansowane systemy elektroniczne zaspokajają pilne potrzeby sił zbrojnych.

Inżynierowie BAE Systems dogłębnie rozumieją środowisko WE i trudne warunki działania użytkowników wojskowych. Firma wykorzystuje dziesięciolecia doświadczeń w projektowaniu, testowaniu, dostarczaniu i utrzymywaniu systemów dla najbardziej zaawansowanych samolotów na świecie, pozwalających zdominować przyszłe pole walki pod względem WE.

Źródło: BAE Systems
comments powered by Disqus