Pierwszy Narodowy Dzień Akrobacji Lotniczych odbędzie się w czerwcu

Narodowy Dzień Akrobacji Lotniczych (fot. iac.org)

Międzynarodowy Klub Akrobacyjny (International Aerobatics Club – IAC) ogłosił, że inauguracyjny Narodowy Dzień Akrobacji Lotniczej odbędzie się 26 czerwca 2021 roku. Według IAC celem nowo powołanej imprezy jest wyeksponowanie pilotów akrobacji i załóg wsparcia naziemnego.

Organizacja planuje obchodzić Narodowy Dzień Akrobacji Lotniczej co roku w czwartą sobotę czerwca.

„Narodowy Dzień Akrobacji Lotniczej to idealny dzień na zorganizowanie obozu akrobacyjnego, grilla, sesji treningowej lub udostępnienia w Internecie nagrań wideo z akrobacji” – powiedział prezes IAC Jim Bourke. „Mając ponad 40 oddziałów w całym kraju i dwa oddziały międzynarodowe, członkowie IAC będą organizować tego typu działania i inne, aby zaangażować pilotów lotnictwa publicznego i lotnictwa ogólnego w akrobacje”.

Pierwotnie opracowana podczas I Wojny Światowej jako manewr wymanewrowania przeciwnika w walce, akrobacja jest sprawdzoną dyscypliną, która buduje pewność siebie i poprawia umiejętności pilota.

„Pomysł poświęcenia jednego dnia każdego roku na świętowanie akrobacji jest genialny” – powiedział powiedział John Cudahy, prezes International Council of Air Shows.

IAC jest odpowiedzialna za administrację, zarządzanie i promocję sportu akrobacyjnego w USA. Działa zgodnie z przepisami Federation Aeronautique Internationale (FAI) i reprezentuje USA na spotkaniach Komisji Akrobacyjnej FAI (CIVA). IAC jest oddziałem zarówno Experimental Aircraft Association (EAA), jak i National Aeronautic Association (NAA).

Więcej informacji na stronie www.iac.org

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus