Phenom 100 przekazany do programu Experience Aviation

Phenom 100

Podczas konwencji NBAA, która miała miejsce w Las Vegas, firma Embraer ogłosiła, iż przekaże odrzutowiec biznesowy Phenom 100 do programu Experience Aviation (program edukacyjny skierowany do młodych ludzi, którzy marzą, by swoją przyszłość związać z lotnictwem), gdzie będzie on wykorzystywany, jako latająca klasa. Program jest prowadzony przez Barringtona Irvinga.

Irving będzie latał biznes jetem po całym świecie, przy jednoczesnym angażowaniu studentów poprzez przekazywanie im obrazu na żywo i zachęcania ich do zgłębiania tajników nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM - Science, Technology, Engineering and Mathematics). Studenci będą uczyli się o historii, geografii, pogodzie i kulturze odwiedzanych miejsc. Projekt zakłada dotarcie do ponad miliona uczniów z całego świata.

Koncern Embraer stwierdził, iż jego zaangażowanie w edukację i program Experience Aviation będzie obejmował wykorzystywanie samolotu, jako latającej klasy i prowadził do lotu dookoła świata, który ma się odbyć w 2013 roku. Irving wsławił się tym, iż w 2007 r. w ciągu 97 dni obleciał glob, stając się najmłodszą osobą i pierwszym afro-amerykańskim pilotem, który tego dokonał. „Jest to świetny przykład, jak samoloty biznesowe mogą być wykorzystywane do edukowania naszego społeczeństwa i poprawy jakości życia na całym świecie”, powiedział Ernest Edwards, prezes Jets Embraer Executive. „Samoloty mogą inspirować, pobudzać nowe pokolenia oraz w przyszłości motywować je do zgłębiania dyscyplin STEM”, dodał.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus