Koncern Textron zwalnia setki pracowników

Linia produkcyjna Cessny, fot. Wichita Eagle

Koncern Textron zamierza zwolnić 875 osób, w tym część personelu zajmującego się produkcją lotniczą i planuje też zamknąć niektóre swoje obiekty. Podjęte działania odbywają się w ramach planu restrukturyzacji przedstawionego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma ogłosiła, że redukcje dotkną nieokreśloną liczbę pracowników i odmówiła podania szczegółów.

Zgodnie z założeniami, dzięki zmniejszeniu zatrudnienia, konsolidacji obiektów i innym działaniom ma się poprawić ogólna wydajność operacyjna spółki. Restrukturyzacja skupia się na działach lotniczych, ale dokładna liczba stanowisk objęta redukcjami nie została określona.

W Textron Aviation redukcje zatrudnienia dotyczą przede wszystkim stanowisk inżynieryjnych, odzwierciedlając zakończenie działań certyfikacyjnych modelu Longitude i zmniejszone wymagania dotyczące rozwoju trwających programów.” Firma twierdzi, że koszty całej operacji zamkną się w kwocie od 65 do 80 mln dolarów.

Dzięki połączeniu takich marek jak Cessna, Beechcraft i Hawker, Textron Aviation posiada w swojej ofercie zarówno odrzutowce biznesowe, dwusilnikowe turbośmigłowe King Air, jak również całą gamę jednosilnikowych samolotów

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus