FCC: Podczas lotu nadal nie będzie można prowadzić rozmów przez telefon

Korzystanie z telefonu komórkowego na pokładzie samolotu, fot. Points Guy

Federalna Komisja Łączności (Federal Communications Commission, FCC) poinformowała, że ze wszystkich przepisów, które obowiązują aktualnie na pokładach samolotów pasażerskich, z pewnością nie zmieni się ten zabraniający pasażerom na używanie telefonów komórkowych podczas lotu.

W zwięzłym, jednostronicowym orzeczeniu wydanym pod koniec listopada (LINK) i upublicznionym w pierwszej połowie grudnia, Komisja zakończyła trwający siedem lat proces tworzenia przepisów, który pozwoliłby pasażerom korzystać z telefonów po osiągnięciu przez samolot wysokości 10 tys. stóp. Już w 2013 r. decyzja o rozpoczęciu procesu była kontrowersyjna i być może dlatego od tamtej pory nie była ona szerzej rozpatrywana.

Według amerykańskich mediów, nawet FCC nie była fanem tego pomysłu, ale nie z powodu obaw o bezpieczeństwo. W rzeczywistości proces tworzenia przepisów pozwoliłby liniom lotniczym instalować osprzęt, który zapewniłby bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotu, chociaż istniały spory co do tego, czy będzie on sprawnie funkcjonował.

Zamiast tego FCC przytoczyła „zdecydowany sprzeciw wobec propozycji Komisji wielu stron biorących udział w konsultacjach tego postępowania, w tym pilotów linii lotniczych i stewardów.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus