AOPA przyznała doroczne nagrody za działania na rzecz GA

AOPA

Stowarzyszenie AOPA poinformowało, iż laureatem tegorocznej nagrody „Let’s Go Flying”, jest Gabriel Glinsky, instruktor lotniczy, który udał się na kraniec świata, aby promować lotnictwo ogólne. Glinsky, który jest kapitanem Marynarki Wojennej i pilotem V-22 Osprey, zgromadził materiały i charytatywnie prowadził kursy teoretyczne dla kilkunastu Marines z oddziałów służących w Afganistanie. "Dołożymy wszelkich starań, aby lotnictwo ogólne było nadal silne, nawet na drugim końcu świata", powiedział rok temu Glinsky.

Podczas Szczytu AOPA, który zakończył się 13 listopada w Long Beach, w Kalifornii, AOPA przedstawiła również innych uhonorowanych za wsparcie i służbę sprawom lotnictwa ogólnego.

Jolie Lucas, zdobyła nagrodę „Joseph’a Crotti” za działania wspierające lotnictwo oraz za walkę o powstrzymanie dewelopera przed zbudowaniem osiedla na terenie Oceano Airport, w Hrabstwie San Luis Obispo, w Kalifornii.

Wyróżnienie „Laurence P. Sharples” za służbę dla GA, zostało przyznane Marjy Leggett, której zaangażowanie i argumenty pomogły przekonać lokalne władze w Kennewick, w stanie Waszyngton, o potrzebie zachowania miejscowego lotniska.

Natomiast nagrodę „Joseph’a B. Doc Hartranfta Jr.” dla przedstawicieli rządu, którzy działają w imieniu lotnictwa ogólnego, otrzymał Victor Bird, dyrektor Komisji ds. Aeronautyki w Oklahomie, za jego działania promocyjne i wspomagające general aviation.


Źródło: AVweb
comments powered by Disqus